У НАБУ розповіли про боротьбу з корупцією: торік оголошена 201 підозра - Накипіло
Події

У НАБУ розповіли про боротьбу з корупцією: торік оголошена 201 підозра

Серед підозрюваних за вчинення корупційних злочинів — заступник керівника Офісу президента України, народний депутат, два ексміністри, голова та судді Окружного адмінсуду Києва.

За словами в.о. директора Харківського територіального управління НАБУ Миколи Ткаченка, за друге півріччя 2020 року детективи побили власний рекорд із викриття корупційних злочинів. Так, у 2017 році було оголошено 83 підозри, у 2018-му — 79 підозр, у 2019-му — 153 підозри, у 2020 році — уже 201 підозра за подібні правопорушення.

«Нам часто закидують, ніби не видно результатів роботи. Але я зверну увагу: ми маємо 43 обвинувальні вироки суду стосовно 50-тьох осіб, 11 осіб отримали реальну міру покарання», — зауважив Ткаченко.

Є кейси, пов’язані з Харківською областю: керівник управління ХОДА намагався передати незаконну винагороду службовцям «Харківобленерго». 

Один мільярд гривень уже відшкодовано державним підприємствам, 50,9 мільйона перераховано до державного бюджету, 65,5 мільйона стягнено з підозрюваних, що порушили службові обов’язки, 1,55 мільйона повернули екснардепи, які незаконно отримали компенсації за оренду житла. Ще НАБУ вдалося запобігти розкраденням на 805,6 мільйона гривень. 

«Неодноразово відбувалася зміна групи прокурорів уночі. Службовці приходять до суду, і виявляється, що вони вже не прокурори у справі. Часто Окружний адмінсуд або Печерський суд Києва намагаються цинічно й незаконно змінити підслідність справ, — розповів про тиск на співробітників Микола Ткаченко. — Між тим, результати роботи НАБУ свідчать, що ми залишаємося рівновіддаленими від усіх політичних течій».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова