У Лондоні перевірять, чи є у пацієнтів з Харківської області «британський» штам коронавірусу - Накипіло
Події

У Лондоні перевірять, чи є у пацієнтів з Харківської області «британський» штам коронавірусу

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 15 Січня 2021

У лондонській лабораторії перевірять по п'ять результатів аналізів жителів Харкова, Лозівського та Куп'янського районів, у яких підтвердився коронавірус.

Це необхідно, щоб вивчити, які штами вірусу циркулюють в Україні. Зокрема, лондонські фахівці перевірять, чи є серед зразків з Харківської області штам з Великобританії. Про це розповіла керівниця Харківського обласного лабцентра Любов Махота в ефірі «Суспільного».

«Кожен штам має своє «ім'я», «прізвище», «по-батькові», номер. Усе це розбирається по деталях. В Україні цього не проводять, тому фахівці референс-лабораторій Центру громадського здоров'я МОЗ направляють зразки в референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка розміщена на базі Центрів громадського здоров'я Англії в Лондоні, — пояснила Махота. — Буквально вчора ми відправили 15 зразків позитивних результатів, які будуть в подальшому направлені до Лондона».

За її словами, зразки для вивчення в лабораторії ВООЗ відправляються регулярно. Поки встановлено, що в Україні циркулює коронавірус генетичної групи В з Китаю. Також у Харківській області виявлено штам вірусу італійського походження, поширеного в Європі.

За даними Центру громадського здоров’я, в Україні поширені наступні різновити генетичної лінії В:

  • В1 — віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Італії.
  • В1.1 — віруси генетичної лінії В1, які відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC).
  • В1.1.1 — циркуляцію цих вірусів виявлено одночасно на території країн ЄС і Великої Британії.
  • В1.5 — віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Іспанії.
  • В2 — віруси цієї групи циркулюють у понад 57 країнах світу на 6 континентах.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова