В аптеках розкупили всі маски! Як врятуватися від коронавірусу? - Накипіло
Події

В аптеках розкупили всі маски! Як врятуватися від коронавірусу?

  • Віктор Пічугін
  • Ігор Лептуга
  • 7 Березня 2020

Що трапилося?

3 березня в Україні підтвердився перший випадок зараження коронавірусною інфекцією COVID-2019 з Уханя. Інфікований — житель Чернівців, який разом із дружиною наприкінці лютого подорожував Італією. Після повернення в Україну в нього виявилися симптоми ГРВІ.

У Чернівецькій області ввели карантин, закрили школи та скасували масові заходи.

В аптеках немає масок! Як мені захиститися?

 

Хірургічні маски, які продають в аптеках, не гарантують повного захисту від коронавірусу. Вони спроможні вловлювати краплі мокротиння, що вилітають із рота або носа зараженої людини, але мікрочастинки вільно проходять крізь їхню тканину.

Маска потрібна, якщо ви спілкуєтеся з людиною з яскраво вираженими симптомами захворювання. Одягати її в метро або на вулиці не має сенсу.

Носити маску можна не довше двох годин. Вона повинна щільно прилягати до обличчя та повністю закривати рот і ніс, щоби забезпечити мінімальний захист. Допоки маска на вас — її не можна чіпати руками.

А можна купити респіратор? Він краще захистить — там же фільтри!

Будівельні респіратори використовувати настільки ж марно, як і хірургічні маски: вони не пропускають пил, але більш дрібні частинки проникають через фільтри. Всесвітня організація охорони здоров'я та американський уряд рекомендують лікарям, які контактують з хворими, носити респіратори N95, які затримують 95% надзвичайно маленьких елементів.

В Україні подібні респіратори є, але бігти купувати їх не варто: у повсякденному житті вони не підвищують рівень захисту. А ось зростанню дефіциту ви посприяєте — вашої маски може не вистачити доктору, що працює зі звичайними пацієнтами.

І що, мені просто сидіти та чекати, поки мене вб'є коронавірус?

Звісно, ні. Є прості, проте ефективні методи підвищення рівня захисту. Мийте руки з милом або спиртовим антисептиком, і не чіпайте обличчя: це вірний спосіб занести вірус. Якщо бачите, що люди поруч чхають або кашляють — тримайтеся від них на відстані півтора метра. Більшість випадків зараження коронавірусом відбувається при близькому спілкуванні.

Уникайте контакту з дикими тваринами в регіонах, де вже зареєстровані випадки інфікування людини COVID-2019.

А котів і собак можна гладити?

Так. У світі немає підтверджених випадків інфікування домашніх тварин. Але руки краще помийте: від кота чи собаки можна заразитися іншими хворобами.

Часник допоможе захиститися від коронавірусу?

Ні. Часник має багато корисних властивостей, у тому числі, і антимікробну дію, але його ефективність проти вірусу не доведена. Не приносять користі й антибіотики: вони вбивають бактерії, а не віруси. І взагалі, у світі наразі немає медикаментів, чия дієвість у боротьбі з COVID-2019 була б підтвердженою.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо