Уперед у 1937 рік. Репресії за правду - Накипіло
События UK UK

Уперед у 1937 рік. Репресії за правду

  • Анна Гін
  • Андрій Марієнко
  • 17 Липня 2022

На початку березня держдума росії ухвалила закон про «фейки», які стосуються публічного поширення «явно неправдивої інформації» про використання збройних сил російської федерації»:

  • за свідомо неправдиві фейки — штраф від 700 тисяч до 1,5 мільйона рублів або до 3 років колонії;
  • за свідомо неправдиві фейки (від посадових осіб, організованої групи, зі штучно створеними доказами або за мотивами ненависті чи ворожнечі) — штраф від 3 до 5 мільйонів рублів або від 5 до 10 років ув'язнення;
  • за свідомо неправдиві фейки, які спричинили тяжкі наслідки, — від 10 до 15 років позбавлення волі;
  • за заклики не використовувати російські війська для захисту інтересів Росії (якщо порушник вже притягався) — штраф від 100 тисяч до 300 тисяч рублів або до 3 років колонії;
  • за заклики, що спричинили тяжкі наслідки, — штраф від 300 тисяч до мільйона рублів або до 5 років ув'язнення;
  • за заклики до санкцій проти Росії (якщо порушник уже притягався) — штраф до 500 тисяч рублів або до 3 років позбавлення волі.

І за цим законом вже є перший вирок, який дає чіткі відсилки до сталінських часів. Про це й написала свій текст Анна Гін.

Весь ранок не відлипаю від харківських тг-каналів – обстріли… Кожні три хвилини з'являються теги «житловий будинок», «школа», «пожежа», «дим», «поранені». З кожним новим тегом у мене починається панічна атака, якщо мама довше двох гудків не бере трубку, мене нудить до блювання.

Тим часом у підмосков'ї людина на ім'я Алєксєй Горінов отримала перший реальний термін за законом «про фейки» (публічне поширення хибної інформації про дії збройних сил Росії). СІМ років колонії через те, що назвав війну війною.

Із висновку судді «Горинов умышленно совершил преступление и осознавал общественную опасность, что повлекло у граждан чувство тревоги и беспокойства».

Почуття тривоги та занепокоєння у російського суспільства підсудний викликав такими словами: «О каком конкурсе детского рисунка может идти речь, приуроченном ко Дню защиты детей, или об организации танцевальных программ, приуроченных ко Дню Победы, когда у нас каждый день гибнут дети? Я для информации скажу, что около ста детей погибло в Украине и дети становятся сиротами».

Весь злочин Горінова міститься у двохвилинному відео – це фрагмент відеозапису засідання Ради депутатів Красносільського муніципального округу Москви, яке було ще 15 березня.

До речі, донос на муніципального депутата Горінова написала актриса Марія Шукшина. Ну, як «написала», зробила це в сучасному вигляді — опублікувала у своєму телеграм-каналі внутрішній відеозапис засідання. Опублікувала з таким анонсом «Вот такие депутаты у нас! И не где-нибудь, а под самым носом у Кремля».

Публікацію Шукшиної подивилися та схвалили півмільйона людей. Щоб ви не опускалися в цей зливний бачок, а там огидно, я наведу вам найпопулярніші коментарі:

– Не просто уволить, но и посадить на 15 лет!!!
– Куда писать на этих сволочей?
– Всю эту шайку расстрелять! Пора чистку внутри страны делать!
– Отправить к Кадырову на перевоспитание.

І ще смайлики із зображенням Сталіна та написом «В Сибири пригодишься». Усе це пишуть стривожені та стурбовані росіяни.

«Истинно великих людей определяет, кроме всего прочего, еще и то, что они терпят рядом с собой инакомыслящих», — вгадайте чия цитата? Машиного тата Василя Шукшина. У залі суду Горінов сказав: «В дни августовского путча 1991 года я, также будучи депутатом, был вместе с защитниками «Белого дома». Тогда мы защищали наше право свободно мыслить и высказываться. Если бы мне тогда сказали, что через 30 лет меня будут судить уголовным судом за слова, за мнение, я бы не поверил. Таков печальный итог, к которому пришло наше общество».

П.С. Як там ваш Соловйов казав: «Мы отбросим Украинскую экономику на годы?» Угу. Може бути. Але ви щойно полетіли на 85 років у минуле. Ласкаво просимо до 1937-го.

На світлині — зруйнована школа в Харкові.

Катастрофы, о которых молчал СССР

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова