Українці з Канади

Як відомо, українці були одними з найперших переселенців, які збудували тоді ще зовсім молоду і маловідому Канаду. Вклад наших співвітчизників у розвиток спорту, культури та економіки цієї країни важко переоцінити. Гарним тому прикладом є трійця клубу Boston Bruins другої половини п'ятдесятих років: Джонні Буцик, Бронко Хорват і Вік Стасюк. Ця українська трійця була неймовірно згуртованою, їх відносини базувалися не тільки на щирій дружбі і взаємоповазі, але і на спільному національному походженні.

У кожного з них пращури походять з України, але вони були народжені у Канаді. Хлопці виявляли неабияку завзятість, силу, вміння — в професійному хокеї і стали взірцем для юнаків-спортсменів. Багато хто вважає, що така цілеспрямованість і результативність склалася від спільного походження і вміння мислити однаково, вгадувати і передбачати дії одне одного. Через це в скорому часі фанати за цими гравцями закріпили стійке і горде прізвисько Uke Line, що означає «українська лінія», бо вони були нападниками у першій лінії. Вже в першому сезоні 1957 року українські вікінги набрали 175 очок, що стало великим досягненням і показником старанності і професійності. воістину мудро вчинив тренер Лінн Патрік, звівши українців в одну лінію нападу.

«Наше взаєморозуміння було ідеальним», — згадує Стасюк.

Це був перший випадок в NHL, де кожен з форвардів за сезон забив у ворота противника не менше двадцяти шайб. Це справжній приклад того, що суміш української нації з канадською породжує з звичайних спортсменів-хокеїстів-чемпіонів. Вони для нас, молодих, дужих, готових прямувати до своєї мети є справжнім орієнтиром!

ещё по теме:

Пять крутых украинских стартапов

Рада поддержала прекращение Договора о дружбе с Россией

Украина ввела ограничения на въезд граждан России

«Непораховані з 1932» — акция в память о жертвах Голодомора

Выиграй пенсию в суде

опубликовано

28 декабря 2016

текст

Дмитрий Гордиенко, 17 лет

фото

zaratour.com.ua

просмотров

2301

поделиться