Українські воїни звільнили понад 300 населених пунктів на Харківщині. Наступ ЗСУ триває, — Ганна Маляр - Накипіло
Події

Українські воїни звільнили понад 300 населених пунктів на Харківщині. Наступ ЗСУ триває, — Ганна Маляр

  • Софія Рогожина
  • dw.com
  • 13 Вересня 2022

З 6 вересня Збройні сили України звільнили від окупації 3 800 квадратних кілометрів території в Харківській області. 

Операція з деокупації регіону тривала кілька днів, як і планувалося, повідомила в ефірі телемарафону заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Понад 300 населених пунктів та близько 150 тисяч наших людей стали вільними від окупації, де вони фактично були заручниками. Росіяни позбавили людей тут будь-якого зв‘язку, і ні в кого з цих людей не було можливості дізнатися, що відбувається на підконтрольній частині території. Їм казали, що України вже немає, що в Україні вже інший президент, що Україна за ними не прийде, але всі наші люди, усі, з ким ми сьогодні говорили, стійко чекали й вірили, що ЗСУ прийдуть та звільнять їх», — зазначила чиновниця.

UPD 17:20. Як уточнила заступниця міністра, реальна кількість звільнених територій майже вдвічі більша: вона озвучила підтверджені цифри.

Операція триватиме до повного звільнення Харківської області, додала Ганна Маляр, але подробиць не озвучила.

Наразі в деокупованій Балаклії поліція закінчує ексгумацію тіл двох українців, які були розстріляні в останні дні окупації.

«Вони були розстріляні прямо в центрі міста поруч з блок-постом. Російські орки вирішили, що ці люди є диверсантами, але це були звичайні цивільні громадяни. Як у Бучі, їх розстріляли та закопали тут поруч. Це тільки початок: за повідомленнями місцевих громадян, десятки людей (окупанти — руд.) тягли до відділу поліції, де була їхня штаб-квартира: їх катували там, після того ці люди не поверталися. Ми розуміємо, що тут масштаб злочину не такий страшний, як у Бучі, але кожне життя людини унікальне і зараз ми будемо з кожного випадку катування, вбивства, зґвалтування порушувати кримінальні справи», — прокоментував радник голови МВС Антон Геращенко.

За його словами, в Україні порушено вже понад 30 тисяч справ про військові злочини.

Відділи поліції на звільнених територіях Харківщини: куди звертатися

Синєгубов розповів про ситуацію на деокупованих територіях та чи можна людям вже повертатися

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова