Україна подала заяву на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку - Накипіло
Події

Україна подала заяву на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку

Про такий крок повідомив президент України Володимир Зеленський за результатами засідання РНБО. 


«Ми розуміємо, що це потребує консенсусу всіх членів Альянсу. Ми розуміємо, що треба вийти на такий консенсус. І тому, поки це буде відбуватися, — ми пропонуємо реалізувати наші пропозиції щодо гарантій безпеки України і всієї Європи, згідно з Київським безпековим договором, що розроблений і представлений нашими партнерами. Безпека не має альтернатив. Але потрібна рішучість, щоби гарантувати її. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку країни на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО», — сказав Зеленський у своєму зверненні.

Президент наголосив, що росія не зупинилася б на наших кордонах, а пішла далі, і тоді під загрозою опинилися б країни Балтії, Польща, Молдова і Грузія, Казахстан. Він додав: росія знає, що вся наша територія буде звільнена, відчуває нашу міць — тому й поспішає.

Зеленський зазначив, що Україна була й залишається лідером у переговорних зусиллях. 

«Ми готові до діалогу з президентом росії, але вже з іншим президентом росії», — зазначив очільник нашої держави.

Зауважимо, що 30 вересня в кремлі пройшло підписання договорів президента рф з ватажками тимчасово окупованих Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей щодо приєднання захоплених територій до складу рф. Попередньо — території так званих «лнр» та «днр» приєднують у встановлених кордонах 2014–2015 років. 

Уряд виділив 70 мільйонів на відновлення ТЕЦ-3 у Харкові після обстрілів

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова