Україна підтвердила продовження зернової угоди - Накипіло
Події

Україна підтвердила продовження зернової угоди

Про це у Фейсбуці написав віце-прем'єр-міністр із відновлення — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. Він повідомив, що зернову угоду розблоковано, вона пролонгована до 18 липня.

«Світ продовжить отримувати українську продукцію завдяки зусиллям наших партнерів по угоді — Туреччини та ООН. Ми вдячні партнерам за непохитну та цілеспрямовану позицію в тому, що угода має працювати надалі та на умовах, які підписали всі сторони. Зазначу, що Зернова ініціатива була та є діючою, оскільки пролонгована у березні строком на 120 днів, до 18 липня. На сьогоднішній день на потреби світу вже відправлено 30,4 млн тонн агропродукції. З середини квітня росія безпідставно почала обмежувати роботу Ініціативи, а з травня фактично заблокувала її, відмовившись від реєстрації нового флоту та проведення інспекцій флоту, який йде на завантаження до українських портів. Майже 70 суден зараз очікують в територіальних водах Туреччини, 90% — це ті, хто готовий доставляти світу продукцію наших аграріїв», — написав Кубраков.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган наголосив, що «завдяки підтримці наших російських друзів і внеску наших українських друзів було ухвалене рішення продовжити угоду про Зерновий коридор ще на два місяці».

В російських пабликах це подали як зраду, хоча згодом змінили риторику. Пропагандисти заявили, що йдеться про підтримку Ердогана на виборах як готового на перемовини з росією політика.


Вивіз із Харківщини до росії понад тисячу тонн зерна: затримано колаборанта

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

Слухай Радіо Накипіло

про Харків про Харківщину про людей

Логотип «Радіо Накипіло»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо