Україна не отримає від західних партнерів грошей на повне відновлення, — Офіс президента - Накипіло
Події

Україна не отримає від західних партнерів грошей на повне відновлення, — Офіс президента

Про це розповів заступник глави ОП України Ростислав Шурма. За його словами, Захід не дасть прямої державної допомоги на 700 мільярдів доларів для повоєнного відновлення  України. 

Нагадаємо, на першій міжнародній конференції на тему відбудови України, проведеній у липні у швейцарському Лугано, Київ озвучив потребу на рівні 750 мільярдів доларів. У вересні Світовий банк, Єврокомісія та Україна оцінили втрати від війни набагато нижче — приблизно в 350 мільярдів. Але чим довше  триває війна, тим більше зростають потреби. Тому 750 мільярдів наразі цілком реальна сума. 

У структурі зруйнованого майна 80%  — приватні проєкти, вважають в уряді. 

«Бюджетний і концесійний капітал від наших партнерів матиме обмежений характер. Це будуть десятки мільярдів доларів, але точно не сотні», — зазначив заступник голови ОП.

Ці кошти в першу чергу будуть направлені на відновлення інфраструктури, освітніх та медичних закладів. Інші зруйновані об'єкти можуть сподіватися на залучення міжнародних фондів, коштів бізнесу, для якого потрібно створити умови, та гроші з російських репарацій.

Найбільш проблемним у цьому випадку виглядає відбудова житла. Квартири та будинки є приватними, але у власників та громад грошей на це немає. Люди чекають на урядову програму відновлення пошкодженого житла.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова