ЗНО-2022 та його особливості - Накипіло
Події

ЗНО-2022 та його особливості

  • Аліка Піхтерева
  • Ігор Лептуга
  • 3 Лютого 2022

Цьогоріч пробне ЗНО з української мови та літератури проведуть 19 березня, а з усіх інших предметів — 26 березня. Охочих перевірити власні знання в області виявилося понад 12,5 тисячі осіб. А у місті — майже 10 тисяч людей.

Усі, хто прагне скласти пробне ЗНО на Харківщині мають сплатити за нього 213 гривень. У Регіональному центрі оцінювання якості освіти зазначають, що це — найнижча ціна в Україні. 

68 закладів міста проводитимуть пробне ЗНО, ще 17 — в області, залучать до цього кілька тисяч робітників.

Щоби зареєструватися на справжнє ЗНО, треба встигнути визначитися із переліком предметів і подати заявку до 1 березня. Безкоштовно можна скласти п'ять предметів. За інші доведеться платити. Наприклад, за англійську, німецьку, іспанську або французьку потрібно сплатити 789 гривень, вартість складання інших дисциплін становитиме 354 гривні. Цю послугу можна замовити з 4 до 12 березня на інформаційній сторінці учасника ЗНО.

ЗНО розпочнеться 23 травня тестуванням з фізики, також у травні випускники шкіл складуть тести з хімії та української мови, української мови та літератури. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 до 17 червня.

Для реєстрації потрібно підготувати:

  • копію паспорта (лицьовий бік ID-картки, перша сторінка паспорта у вигляді книжечки: сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові);
  • одну фотокартку для документів розміром 3×4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартка має бути виготовлена на білому або кольоровому фотопапері);
  • реєстраційну картку, яку необхідно сформувати, скориставшися спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти;
  • копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту, без додатка з оцінками).

Цьогоріч українська мова та література залишаються обов'язковим предметом, а математика стає обов'язковою для всіх. Третій предмет на вибір — іноземна мова або історія України. Для вступу до вишу необхідно надати результати лише з трьох предметів.

Тест профільного рівня з математики тепер міститиме 32 завдання замість 34-х. Також буде скорочено час на роботу над тестом з 210 до 180 хвилин.

Незначні зміни зазнала структура тесту з хімії, що складатиметься з 50 завдань замість 52-х. Крім того, запроваджено норму: якщо розгорнута відповідь з української мови написана нерозбірливо, робота оцінюється у 0 балів.

Для осіб з особливими освітніми потребами Харківський центр оцінювання якості освіти створює понад 20 додаткових умов. Аби скористатися цією послугою, учасник має зазначити це під час реєстрації.

Всім охочим скласти ЗНО, які вже закінчили школу, слід звернутися до пункту реєстрації Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова. Або простіше — зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Реєстрація». 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова