Жуков чи Григоренко: в суді не змогли розпочати розгляд по суті - Накипіло
Події

Жуков чи Григоренко: в суді не змогли розпочати розгляд по суті

Представники міської ради заявили відвід судді та подали чотири нових клопотання про паузу в розгляді справи. Суд відмовив з усіх питань.

Відвід судді

У міськраді вважають, що суддя Севастьяненко діяла упереджено при розгляді справи. Такі висновки вони зробили через її відмову задовольнити клопотання під час минулого засідання.

Севастьяненко відмовила у відводі. Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства, для відводу судді у сторін є два дні від моменту появи причин. Минуле засідання відбулося 12 травня 2021 року.

Виклик до суду експерта

Представники міської влади просили викликати на засідання експерта Інституту судових експертиз ім. Н. С. Бокаріуса. На їхню думку, у позивачів виникли сумніви у проведеній експертизі. Експерта потрібно викликати до суду, щоби він пояснив свої висновки.

На попередньому слуханні всі чотири позивачі погодилися з результатами експертизи. Про це вони ще раз нагадали під час обговорення цього клопотання.

Експертиза, проведена в Інституті судових експертиз, підтверджує участь Георгія Жукова у Другій світовій війні іта його участь у вигнанні нацистів з України.

Суддя Севастьяненко вирішила не розглядати це клопотання.

Експерт з права

Міська рада хотіла викликати в суд ще одного експерта — з питань права. Він мав дати оцінку законам, на які посилаються сторони в аргументації своїх позицій. Так, позивачі говорять про закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», а міськрада при ухваленні рішення посилалася на закон «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939—1945 років».

Суддя не знайшла в аргументаціях міськради причин, чому це клопотання не подали в підготовчому засіданні. Заява залишилася без розгляду.

Позов міськради до голови Харківської обласної державної адміністрації

31 березня 2021 Харківська міськрада подала до Харківського окружного адміністративного суду позов. Міськрада просить суд скасувати розпорядження голови ХОДА про перейменування проспекту Маршала Жукова в проспект Петра Григоренка.

Аналогічне клопотання представники міськради подавали на попередньому слуханні 12 травня. Обидва рази суддя відмовила в задоволенні клопотань.

Експертно-військове дослідження в Київському НДІ судових експертиз

Представники міськради просили зупинити розгляд справи до висновку експерта. На попередньому засіданні вони не змогли надати суду докази, що така експертиза проводиться.

Цього разу вони принесли виписки, які підтвердили запит до київського інституту. Але в міськраді не знають, коли це дослідження почнеться та чи почнеться воно взагалі. Суддя не стала розглядати й це питання.

У засіданні оголосили перерву. Суд продовжиться 24 травня о 14:00.

Сім тисяч гривень за незаконний видобуток піску: судять колишню голову села на Харківщині

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X