Збільшити армію, підвищити зарплатню військовим, відмінити строкову службу: Зеленський підписав указ про зміцнення обороноздатності - Накипіло
Події

Збільшити армію, підвищити зарплатню військовим, відмінити строкову службу: Зеленський підписав указ про зміцнення обороноздатності

Президент підписав указ про покращення умов для військовослужбовців. Військові отримуватимуть вищу зарплатню, збільшиться кількість військ ЗСУ, стартує перехід на професійну армію.  

Протягом наступних трьох років чисельності Збройних Сил України збільшиться на 100 тисяч осіб, буде створено додаткових 20 бригад.

Кабмін має підготувати зміни до державного бюджету на поточний рік з урахуванням підвищення зарплатні військовим. Так кожен працівник вже цьогоріч має отримувати не менше 13 тисяч гривень (тобто – не менше двох мінімальних зарплат). Протягом 2023 року грошове забезпечення військовослужбовців з довготерміновим контрактом становитиме не менше трикратного розміру мінімальної зарплати.

«Цей указ – старт переходу України на професійну армію. Цей указ – не тому, що «скоро війна». Це я говорю для всіх. Цей указ для того, щоб скоро й надалі був мир – мир в Україні», – наголосив Володимир Зеленський.

Документ №36/2022 також передбачає поступовий перехід до формування Збройних Сил України на професійній основі. Зокрема, запровадження моделі інтенсивної системи військової підготовки як альтернативної форми проходження строкової служби та припинення призову громадян на службу з 1 січня 2024 року. Після створення Кабміном відповідного законопроекту, за нього мають ще проголосувати депутати у двох читаннях.

Тож, можна сказати, що Зеленський дійсно розпочав ініціативу щодо припинення обов'язкового призову, але це ще не гарантує, що його дійсно скасують у визначений термін.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X