Завдяки широкому розголосу директора Запорізької АЕС звільнили з полону  - Накипіло
Події

Завдяки широкому розголосу директора Запорізької АЕС звільнили з полону 

Втім, росіяни стверджують, що видворили його «за дискредитацію рф».


30 вересня російський окупаційний патруль затримав гендиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова, коли він їхав від станції в Енергодар, та вивез його у невідомому напрямку. Про це повідомляв президент ДП «НАЕК ”Енергоатом„» Петро Котін.

Котін почав звертатися у всі інстанції, зокрема — до генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, керівника ВАО АЕС Тома Мітчелла, із закликом залучити всі можливі заходи для термінового звільнення Ігоря Мурашова з полону.

Гроссі активно включився в процес, МАГАТЕ вимагала роз’яснень від росії. На що згодом отримала відповідь: генерального директора Запорізької АЕС затримано тимчасово. 

Гроссі доклав чимало зусиль, аби ця ситуація набула масштабного розголосу. Він висловив сподівання на швидке та задовільне вирішення питання щодо гендиректора ЗАЕС.

Це відіграло визначну роль у звільненні Ігоря Мурашова з російського полону: окупанти викинули його на підконтрольну Україні територію ввечері 3 жовтня. Зараз Мурашов у безпеці та перебуває в Зовнішньому кризовому центрі ЗАЕС, що у Запоріжжі. 

Тим часом російське пропагандистське видання «ріа» пише, що Мурашов зізнався у передачі інформації Києву, що нібито він усвідомлює, що територія ЗАЕС обстрілюється з боку України. А ще ніби це він заборонив колективу публікувати звернення до ООН та МАГАТЕ з вимогою припинити обстріл, оскільки це «могло зачепити державні інтереси України». За брехливими даними пропагандистської сміттярки, вони видворили Мурашова на підконтрольну Україні територію за звинуваченням у «здійсненні діяльності, спрямованої на дискредитацію органів влади РФ».

Фейк: Польща хоче анексувати Захід України

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X