Заступниця мера розповіла, де і як лікуватимуть пацієнтів із COVID-19 - Накипіло
Події

Заступниця мера розповіла, де і як лікуватимуть пацієнтів із COVID-19

У Харкові офіційно підтверджено один випадок зараження коронавірусом.

За словами заступниці мера Світлани Горбунової-Рубан, із 17 березня до медиків звернувся 31 харків'янин з підозрою на коронавірус.

«Ми проводимо щоденний моніторинг по всіх наших медичних закладах. Усі ці люди обстежені. Їхні аналізи надіслані на перевірку до лабораторії в Києві. Ми відправили їх туди минулого тижня. Думаю, у найближчі дні отримаємо результати», — заявила чиновниця.

Серед пацієнтів — п'ятьох лікарі оглянули в стаціонарі, двох — удома; 12 осіб знаходяться в інфекційній лікарні, вісім — відмовилися від госпіталізації, 19 осіб — на самоізоляції, ще 42 — ізольовані через контакт із потенційно зараженими.

Горбунова-Рубан повідомила, що за гроші бізнесменів Антикризового штабу міськрада придбала медичне обладнання для місцевих лікарень. Зокрема, 14 апаратів ультразвукової діагностики.

«Ми також отримали два грошових транші з бюджету Харкова. Перший — 20,5 мільйона гривень — одразу після зборів Комісії з надзвичайних ситуацій 3 березня, другий — 40 мільйонів гривень із Резервного фонду», — прокоментувала чиновниця.

Суми розподілилися на необхідну техніку. Дихальні апарати пішли в міські лікарні №18, №17, №13, у Міську кліничну лікарню швидкої і невідкладної допомоги №4 імені проф. А. І. Мещанінова та до Харківського перинатального центру. Серед інших закупівель — пересувні рентген-апарати, штативи для крапельниць, каталки, маніпуляційні столи, шприци, функціональні ліжка, пульсометри, електрокардіографи, наркозно-дихальний апарат, медичні маски.

«У всіх закупівлях фігурують лікарні першої лінії — тобто ті, де ліжко-місця будуть одразу перепрофільовані у разі великого надходження пацієнтів. Йдеться про лікарні №18, №17, №13, дитячу лікарню №19, №25, №27, №28, №31, міську Студентську лікарню, а також поліклініки — №6, №8, №10 та №11», — додала заступниця міського голови.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X