Як привітати з новорічними святами дитину з інтернату та не нанести їй психотравму - Накипіло
Події

Як привітати з новорічними святами дитину з інтернату та не нанести їй психотравму

Не посперечаєшся з тезою, що найкращий подарунок для дитини з інтернату — стати для неї сім'єю. Але далеко не кожен готовий на це. Та все ж таки, як зробити святковий дарунок приємним, доречним та корисним?

В Україні існує низка організацій та окремих благодійників, які можуть допомогти. Благодійний Фонд «Рідні» та голова правління ГС «Українська мережа за права дитини», експертка з прав дитини Дар’я Касьянова радять, як потішити дітей у зимові свята.

Якщо людина цілий рік не з’являлася перед очима дітей, не спілкувалася з ними, не встигла стати, бодай, приятелем — навряд чи її раптова поява хоча б і з мішком подарунків ощасливить малят. Одна навіть необхідна річ на День святого Миколая не зрівняється з десятками проведених разом годин. Але якщо попри це бажання є, а часу обмаль — краще зробити добро тихо, залишаючись непомітним. Як справжній чарівник. 

Напередодні зимових свят діти з інтернатів учать напам’ять вірші та готують концертну програму для тих, хто не бажає лишитися непоміченим. Інколи кількість виступів у цей період сягає тридцяти. Доброчинці привозять подарунки, але які саме дійсно принесуть задоволення?

Найкраще — виявити потребу кожної дитини. Для цього бажано спочатку поспілкуватися з волонтерами або працівниками фондів, які допомагають інтернатному закладу та знають, що ж діти написали в листах-побажаннях. Із тезами «цукерки зайвими не будуть» або «книга — ліпший подарунок» благодійники одноголосно не погоджуються.

БФ «Рідні» наводить списки бажань дітей з інтернатів, з якими вони взаємодіють. Чи не в кожному листі дітлахи, незалежно від віку, просять гаджети. Найчастіше — айфони. На думку психологів, телефони потрібні їм для обміну емоціями, для підтвердження статусу, для спілкування із зовнішнім світом, для отримання інформації, якої не вистачає, для виходу в іншу реальність тощо. 

Далі в листах — перелік бажаних речей згідно з віком та статтю. Дівчата-підлітки, наприклад, просять гарну біжутерію або приємні парфуми. Звісно, книга може бути слушним подарунком, але треба мати уявлення про вподобання дитини, яка її отримає. Одяг та іграшки в пристойному стані, але без бирки інтернати рідко приймають. Речам більше зрадіють притулки та центри соціально-психологічної реабілітації. 

Багато дитячих листів присвячено бажанню не бути наодинці: мріям про дім, увагу та турботу. 365 днів на рік діти мешкають у доволі закритому та одноманітному просторі. Вони часто почуваються самотніми, а тому потребують позитивних емоцій і святкового настрою, а не лише матеріальних вигод.

Тож волонтери радять тим, хто прагне стати благодійником, спершу запитати себе: чим я можу та готовий допомогти. Чи готовий я вкладатися емоційно або долучатися до вже існуючих програм благодійних фондів.

Окрім дітей, що вже опинилися в інтернатах і до яких прикута увага в новорічні та різдвяні свята, є багато малозабезпечених родин із малюками, які потребують короткострокової підтримки. У них виховуються дітлахи, що втратили одного з батьків на війні, або діти з інвалідністю. Зрештою, це може бути просто багатодітна сім’я, що переживає скрутні часи. 

Дар’я Касьянова наводить статистику: щонайменше 75 % дітей (із 96 тисяч в інтернатах), яким збирають подарунки зараз, мають батьків, просто їх вчасно не підтримали. Тож якщо хочеш допомогти дитині — допоможи її сім'ї.

Якщо ви хочете зробити подарунок дітям, які чекають на добрих людей, волонтери пропонують звертатися на сторінку Благодійного Фонду «Рідні» у фейсбуці. 

DSC 2481

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова