Дискусія: як новий Виборчий кодекс змінив правила гри на місцевих виборах - Накипіло
Події

Дискусія: як новий Виборчий кодекс змінив правила гри на місцевих виборах

Аналітичний центр «Обсерваторія Демократії», який спеціалізується на аналітиці та моніторингу політичних процесів у Харківській області, ініціював дискусію щодо використання нового Виборчого кодексу. 

До неї долучилися експерти Центру, учасники виборчих перегонів та представники політичних партій. 

«В Виборчому кодексі в нас було два механізми, які блокували чисту систему відкритих списків:  наявність єдиних списків та 25-відсотковий  бар’єр від квоти. Ці моменти вплинули на черговість кандидатів», — зазначив експерт аналітичного центру «Обсерваторія Демократії» Антон Авксентьєв.

До Харківської обласної ради  пройшли  40 зі 120 депутатів за єдиним списком, тільки четверо з них набрали 25% від виборчої квоти «персональних» голосів, а більшість — у нижній частині внутрішньопартійного рейтингу.

Оновленість депутатського корпусу набагато більша, ніж оновленість голів громад, вказує Авксентьєв. Харківська обласна рада оновилася на 69,9% — 37 зі 120 новообраних депутатів переобралися на нову каденцію. У міськраді схожа ситуація: 61 зі 84 депутатів — нові обличчя.

Склад голів громад на Харківщині оновився менше ніж на половину. Тільки 42,9% є новими очільниками громад. 

Всупереч скептичним прогнозам, 80% виборців, що взяли участь у голосуванні, віддали голос за конкретного кандидата з окружного списку партій. Не підтвердилось і побоювання про високий відсоток недійсних бюлетенів. У середньому по Харківській області ця цифра склала 5.5%.

Кандидати, які брали участь в дискусії: визначили дві основні проблеми нового Виборчого кодексу.Перша — обов’язкова партійність: потенційні кандидати не хочуть вступати до партій, а громада не хоче обирати партійних представників.

Друга проблема — низький рівень підготовки членів територіальних та дільничих виборчих комісій, а також алгоритми квотного формування цих органів. Наразі парламентські партії отримують неконкурентні переваги в комісіях.

Почитати дослідження повіністю можна за цим посиланням.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо