Як не бути довбограєм в Інтернеті під час війни - Накипіло
Події

Як не бути довбограєм в Інтернеті під час війни

Під час війни з’являється багато суперечливої інформації. Іноді її поширення може коштувати вам друзів, іноді — вплинути на чиєсь здоров’я або життя. Розповідаємо, як не бути тим самим довбограєм в Інтернеті під час війни.

«Завтра Харків атакують газом зарін, інфу скинули надійні люди, сам розумієш звідки»

Подібні повідомлення десятками щодня ширяться у чатах ОСББ, їх пересилають один одному родичі. Щоби не бути корисним йолопом для ворога та не поширювати паніку — запитайте у людини, яка вам це розповіла, від кого вона дізналася цю неймовірно важливу інформацію.

Не може розкрити джерело через його секретність і важливість — швидше за все, це чутки. Не поширюйте їх, бо це тільки збільшить хвилю паніки, тепер уже — серед ваших родичів і знайомих.

«Бронежилетів зараз не вистачає, але мій дядя Коля вміє з ресори зварити плиту. Ось відео!»

Бронепластини та медичні турнікети для спинення кровотечі — дійсно зараз дефіцит. Але це не означає, що треба поширювати «інструкції», як виготовити їх на колінці у власній майстерні.

Призначення цих засобів — рятувати життя українських бійців на фронті. Тут не працює принцип «краще погане, аніж нічого». Бо людина, яка буде ними користуватись, розраховує, що бронежилет витримає потрапляння кулі, а турнікет у критичний момент спинить кровотечу та не розірветься.

Поширення інструкцій на кшталт «як зробити бронепластину зі шматка рельси» може надихнути когось самотужки виготовити ненадійний захист.

«Увага! На Полтавщині працює ДРГ, їздять на вишневій десятці, її віджали у волонтерів! Переднє колесо — докатка»

Під час війни кожен хоче сприяти обороноздатності країни, а потім розповідати: «А ось коли ми спіймали диверсантів…». Такі повідомлення, якщо їх поширювати не перевіряючи, можуть зашкодити, а не допомагати.

Бачите такий пост не від представників влади, Збройних Сил чи правоохоронців — запитайте у автора, звідки він взяв інформацію.

Знайдіть першоджерело та зв’яжіться з ним, уточніть деталі, номера телефонів дійових осіб. Запитайте, чи повідомив він чи вона про подію правоохоронцям. Якщо джерела, або інформація від них ненадійні — не поширюйте подібний допис.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова