Я постійно скролю новини: чи справді це погіршує мій зір - Накипіло
Події

Я постійно скролю новини: чи справді це погіршує мій зір

  • Олена Лептуга
  • 1 Квітня 2022

Повномасштабне вторгнення змусило частіше зазирати в телефони чи інші ґаджети в надії побачити повідомлення «путін здох». Чи справді це погрішує зір, розбиралися разом із Центром громадського здоровʼ'я та Уляною Супрун.

Я весь час у телефоні, бо треба шукати житло, діставати броніки, ще й про гуманітарку домовитися. Уже й очі не бачать.

Насправді, науковці не знайшли зв'язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами ґаджетів. Проте через зловживання екранним часом ми можемо відчувати напруження, сухість очей чи подвоєння зображення. Ці симптоми називаються комп'ютерним зоровим синдромом.

Зробіть просту вправу «20–20–20»: кожні 20 хвилин дивіться на 20 метрів вдалину протягом 20 секунд. Поставте собі нагадування в електронному пристрої: наприклад, періодично дивитися у вікно.

І не забувайте зморгувати. Так ми зволожуємо очі.

Це в мене з дитинства, бо я сидів/ла за задньою партою.

Справді, порушення зору виявляються часто у дитинстві. Адже одна з реальних причин порушення зору — генетика. Наприклад, фізіологічна причина короткозорості — неправильний розмір очного яблука та дефекти системи фокусування. Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна.

Я читаю у темряві, тому й очі болять.

Наукового підтвердження того, що шкідливо дивитися на монітори у темряві, наразі немає. А ось ультрафіолет може сприяти розвитку катаракти та пошкодити рогівку ока. Тому варто придбати якісні окуляри, бажано в спеціалізованому магазині.

Я хвилююся, тому й зір падає.

Справді, підвищений рівень артеріального тиску в дорослому віці може спричинити гіпертонічну ретинопатію (пошкодженню судин сітківки) та глаукому. Гіпертонія в поєднанні з високим рівнем холестерину може спровокувати розрив судин ока та відшарування сітківки.

Зняття стресу алкоголем також впливає на зір. Він зневоднює організм, а регулярне вживання алкоголю призводить до синдрому сухого ока. Великі дози алкоголю стають причиною токсичної амбліопії — суттєвого погіршення зору через вплив токсичних речовин.

Які ще захворювання впливають на зір?

Сильні перепади рівня цукру в крові можуть призвести до змін у кришталику та до погіршення зору. Високі рівні цукру можуть бути симптомами діабету ІІ типу. Невчасне лікування діабету ІІ типу часто викликає такі ускладнення, як діабетична ретинопатія, глаукома та катаракта.

Щоби зменшити ризики погіршення зору, повноцінно та збалансовано харчуйтесь, слідкуйте за вагою, залиште шкідливі звички, як-от куріння, та ходіть на прогулянки.

Ну нічого, я знаю купу дієвих способів покращити зір

Насправді:
– Вправи для очей не збережуть зір та не відмінять потребу в окулярах.
– Щодо моркви й чорниці. Справді, вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки, і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім дефіцит має бути дуже великий, щоби мати якийсь негативний вплив. Але у зворотній бік це не працює: лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те саме стосується й чорниці.
– Штучні сльози — не вихід. Адже лише лікар може обрати найбільш дієвий метод лікування особисто для вас: окуляри, лінзи, фармакологічне лікування чи лазерну корекцію зору.

Пам’ятайте, що велика кількість захворювань очей може не мати ранніх симптомів, тому гарний спосіб слідкувати за здоров’ям очей — регулярне відвідування офтальмолога.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова