Лікар-імунолог розповів, чим коронавірус із Китаю відрізняється від інших інфекцій - Накипіло
Події

Лікар-імунолог розповів, чим коронавірус із Китаю відрізняється від інших інфекцій

  • Анна М'ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 11 Березня 2020
  • 4945

Імунолог Андрій Волянський відзначив особливості коронавірусної інфекції COVID-19 та порадив, як уберегтися від зараження.

За словами медика, від інших подібних інфекцій COVID-19 відрізняється підвищеним рівнем передачі від людини до людини та високою смертністю. У порівнянні з пандемією грипу у 2009 році, кількість летальних випадків від нового коронавірусу приблизно в 40 разів більша.

"Якщо під час пандемії в 2009-му (відсоток смертності — ред.) був 0,1%, тут вже наближається до 4%. Виходить, у 40 разів серйозніше», — звернув увагу вакцинатор.

Інші особливості — відсутність імунітету в людей та вакцини проти захворювання. Коронавірус COVID-19 відрізняється ще й тим, що може передатися від інфікованої особи, в якої не проявляються симптоми хвороби.

Що робити, аби не захворіти

Імунолог радить за можливістю уникати скупчень людей, загартовуватися (у першу чергу, приймати контрастний душ), займатися фізичною активністю, провітрювати приміщення та користуватися індивідуальними засобами захисту. Потрібно контролювати параметри повітря, стежити за температурою та вологістю, а в ідеалі ще й за кількістю вуглекислого газу та пилу. Оптимальна температура в приміщенні повинна бути в межах 18-20 градусів, а вологість — 40-60%. У дуже сухому або вологому повітрі розвиток інфекцій підвищується.

Оскільки вірус найбільш небезпечний для людей у ​​віці 80 років та старших, для них превентивні заходи повинні бути жорсткішими. Крім того, громадянам похилого віку не завадить вакцинація від пневмокока (бажано PSV-23).

«Для різних категорій людей — різні правила. Літнім особам і людям з хронічними захворюваннями краще уникати будь-яких контактів: менше пересуватися в транспорті та ходити до магазинів. Для них захворювання — це великий ризик», — додав Волянський.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X