Волонтери зможуть відправляти гуманітарку Укрзалізницею - Накипіло
Події

Волонтери зможуть відправляти гуманітарку Укрзалізницею

Укрпошта відновлює доставку відправлень залізницею. Загалом планується ввести в експлуатацію 14 залізничних поштових вагонів.

Насамперед перевозитимуть гуманітарні вантажі, які відправляють волонтери. Прийматимуть їх тільки у поштамтах, розміщених поруч із центральними залізничними вокзалами. 

З наступного тижня вантажі можна буде відправляти з Харкова. А ще — Дніпра, Києва та Одеси в будь-яке місто, де працює Укрпошта. Відправка вже здійснюється зі Львова (відділення  №79023). Оформити її можна в особистому кабінеті. 

Укрпошта та Укрзалізниця не співпрацювали понад 20 років. Але в умовах війни, через велику кількість блокпостів, заміновані дороги та пошкоджені мости доставка відправлень автошляхами затягується. А таким чином з’являється можливість доставити вантаж туди, де для приватного перевізника небезпечно. 

Вартість одного відправлення вагою до 30 кг та найдовшою стороною до 70 см – 25 грн. Це мінімальна вартість, яка йтиме на підготовку та обслуговування вагона. Сплата за рахунок отримувача неможлива. Проте, якщо у волонтери не мають можливості заплатити —  посилки все одно відправлятимуть. Про це просять повідомляти оператору – вартість покриватиметься за рахунок коштів  благодійних фондів.

Термін зберігання посилки у місті призначення – до 14 днів. Якщо отримувач не забрав посилку, Укрпошта буде передавати їх волонтерським організаціям та фондам.

Укрпошта та Укрзалізниця залишають право на огляд посилки. Якщо виявиться, що вантаж не благодійний, а комерційний —  його все одно передаватимуть волонтерським організаціям, з якими співпрацює Укрпошта.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

    X