Вибори мера Харкова: суд розглядає позов «ОПОРИ» до Основ’янської виборчої комісії - Накипіло
Події

Вибори мера Харкова: суд розглядає позов «ОПОРИ» до Основ’янської виборчої комісії

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 6 Листопада 2021

6 листопада у Харківському окружному адміністративному суді розглядають позов «Громадянської мережі “ОПОРА”» до міської територіальної виборчої комісії (ТВК) та Основ'янської районної ТВК, де спостерігачі виявили розбіжності в підрахунку голосів.

Представник Ігоря Терехова Юрій Бабич попросив суд повністю відмовити у позові. За його словами, дільничні та територіальні виборчкоми діяли законно, а «ОПОРА» намагається втрутитися у виборчий процес, вимагаючи утриматися від реєстрації Терехова мером до уточнення результатів виборів. Про це повідомляє «Суспільне».

«Фактично такою вимогою спостерігач втручається у виборчий процес і хоче його припинити», — сказав Бабич.

«ОПОРА» заперечила.

«Будь-який спостерігач, маючи такий статус, у разі, якщо він виявляє порушення законодавства під час виборчого процесу, не має значення на якому етапі, має право звернутися до суду з відповідним позовом», — зазначила представниця позивача та радниця з юридичних питань «ОПОРИ» Валерія Шапіро, вона брала участь у засіданні в режимі відеоконференції.

Також сьогодні суд має розглянути позови організації до Новобаварської та Холодногірської районних ТВК.

У позовах «ОПОРА» просить визнати протиправним встановлення підсумків голосування на виборах мера Харкова, зобов’язати районні ТВК перерахувати голоси на дільницях, де виявили розбіжності. Також спостерігачі просять суд визнати протиправним складання протоколу Харківською міською ТВК про результати голосування, скасувати протокол та постанову міськвиборчкому про визнання Терехова міським головою, а також зобов'язати комісію утриматися від прийняття рішення про реєстрацію Терехова міським головою до складання уточненого протоколу про результати голосування.

Загалом спостерігачі «ОПОРИ» зафіксували розбіжності в підрахунку голосів на користь Терехова на дев’ятьох дільницях в Новобаварському районі, на одній — в Основ’янському та на 30-х — у Холодногірському.

Горизбирком рассмотрел жалобу «ОПОРЫ» по десяти участкам в Харькове. Голоса пересчитывать не будут

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо