Ваш токсичний Новий рік - Накипіло
Події

Ваш токсичний Новий рік

Гіршим за фізичне похмілля може бути тільки емоційне. У цьому матеріалі за подкастом Євгена Стрельцова та психотерапевтки Наталії Завгородньої «Просто про…» ми зібрали ТІ фрази, які ви можете почути за новорічним столом, а також поради: як пережити свята і не посваритися з близькими.


Не опиняйтеся в позиції маленької дитини та не реагуйте надто емоційно. Подумайте, як би ви реагували, якби вам це сказав друг, і позначте свої кордони. Спокійно скажіть: «Мама, мені це неприємно, будь-ласка, не роби так». Розумійте, що таким чином родичі можуть виражати свою любов і турботу.


У цій грі виграє той, хто не грає за правилами. Не треба мовчати, висловлюйте свою позицію, але з повагою до позиції близької людини. Не розмовляйте зі зверхністю, уникайте фраз на кшталт «та що ти там розумієш!» чи «це вже минуле сторіччя». Говоріть спокійно, а якщо бачите, що конфлікт неминучий, вийдіть в іншу кімнату або надвір, подихайте свіжим повітрям.


Наталія Завгородня говорить, що багато українців переживають трансгенераційну травму Голодомору. Саме тому ваші бабусі та дідусі можуть виявити любов до вас, нагодувавши. Понад те, вони можуть відчувати себе непотрібними. Довгий час вони турбувалися про вас, гуляли та робили уроки вами — а ось ви вже виросли та не потребуєте їхнього піклування.

Не відмовляйте різко і не влаштовуйте скандали. Спробуйте сказати «Бабусю, мені дуже подобається, як ти готуєш, але зараз я на дієті. Передай краще мені ось того овочевого салатика!»


Якщо ви летите в новорічну відпустку та хочете, щоб за котом хтось доглядав, але не втручався в те, як все влаштовано в оселі — краще залиште ключі друзям. Адже родичі можуть сприйняти залишений ключ як запит: «Піклуйся про мене!». Або ж проговоріть із батьком чи мамою конкретні речі, які вони мають і не мають робити у вашому домі, поки вас немає.


Не варто видумувати «відмазки» — скажіть другу правду. Поясніть, що причина не в тому, що ви не хочете бачити друга, а у вас такий період життя, коли є бажання побути наодинці.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X