В Україні створять реєстр колекторів - Накипіло
Події

В Україні створять реєстр колекторів

Верховна Рада ухвалила закон щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості.

«Колектори доволі часто вдаються до психологічного тиску на боржників та членів їх родин, застосовуючи при цьому жорсткі, а інколи й протиправні методи. Це є нехтуванням людською гідністю, вторгненням в приватне життя особи та порушенням прав і свобод людини, які захищаються Конституцією та законами України», — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Що зміниться?

Національний банк України зможе ухвалювати рішення зараховувати фірму до колекторських. Також НБУ створить реєстр таких фірм. Українські банки й кредитні установи зможуть укладати угоди тільки з колекторами, які офіційно зареєстровані. Кредитодавці зобов'язані повідомляти НБУ про укладання договорів з колекторськими компаніями.

Колекторам дозволять проводити особисті зустрічі з боржниками тільки у випадку згоди й тільки з 9:00 до 19:00. Під час першої взаємодії зі споживачем кредитор або колекторська компанія має повідомити своє найменування, ПІБ або індекс особи — представника, правову підставу взаємодії та розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача — надати підтвердні документи протягом 7 робочих днів.

Всі зустрічі кредиторів або колекторів з боржниками та їх представниками мають фіксуватися відео або звукозаписом. Колекторам заборонено збирати й обробляти інформацію про родичів та поручителів боржника. А також заборонено шантажувати й погрожувати боржникам або їх родичам.

Національний банк України наділять повноваженнями нагляду за дотриманням банками, іншими фінансовими установами та особами, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, а також колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у тому числі вимог до взаємодії зі споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог до етичної поведінки).

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо