В одному з дворів Харкова може з'явитися церква. Місцеві жителі проти - Накипіло
Події

В одному з дворів Харкова може з'явитися церква. Місцеві жителі проти

Тихий двір на околиці Харкова. З одного боку починається Лісопарк, з іншого — Окружна дорога. А незабаром тут може з'явитися церква.

Парафіяни збираються на проспекті Перемоги, 77А вже вісім років. Зараз молитвена зала храму святителя Спиридона Триміфунтского розташована у приміщенні Харківського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Промінь». Саме на території цього центру Харківська єпархія Української православної церкви хоче звести храмову споруду.

На початку червня адміністрація Шевченківського району провела громадські слухання. Більшість присутніх підтримали будівництво храму. Але є місцеві мешканці, які  скаржаться:

«Слухання відбулися в робочий час, а повідомлення про їхнє проведення розвісили за день до заходу».

Багато людей не знали про громадські слухання. Більшість присутніх на них склали парафіяни храму, які й підтримали спорудження. До того ж проведення слухань було анонсовано на майданчику біля Дитячої школи мистецтв на вулиці Архітекторів, 30А,  насправді ж вони відбулися у приміщенні школи. Понад те, дехто відмовився брати в них участь через пандемію коронавірусу.

Чому місцеві мешканці проти?

Від гіпотетичного місця будівництва до найближчої багатоповерхівки — 30 метрів. Люди побоюються підвищення рівня шуму, а також того, що храмова споруда закриє їм денне світло. У новій будівлі планують проводити вінчання, відспівування померлих, тож кількість відвідувачів двору збільшиться.

Зараз у найближчих будинках збирають підписи проти початку зведення храму. Люди, відповідальні за збір, стверджують, що «проти» підписується майже кожен житель сусідніх багатоповерхівок. Підписи збирали лише в тих, хто прописаний у цих домах.

Що кажуть у церкві?

У церкві не знають, чи будуть вони взагалі будувати цей храм. Наразі є запит від прихожан і настоятель храму вивчає можливість будівництва. Саме для цього було ініційовано громадські слухання, щоб вивчити думку місцевих мешканців та знайти порозуміння.

В церкві відкидають звинувачення, про маніпуляції з проведенням слухань. Кажуть, що за організацію відповідали представники районної адміністрації, які і запросили туди представників церкви.

На якій стадії будівництво?

Храм тільки планують зводити. На сьогодні є передпроєктна пропозиція будівництва. Її розробили у 2018 році. За цією пропозицією, храм займатиме площу 200 квадратних метрів, а його висота без хреста становитиме 14 метрів.

Для спорудження ще не виділено земельну ділянку, понад те, церква дотепер навіть не надіслала запит до міськради. Але в Харківській єпархії активно готуються до початку будівництва. Проведенні громадські слухання — один із необхідних елементів для його запуску. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

    X