«В моїй душі нічого не лишилося»: які злочини російських військових зафіксувала комісія ООН на Харківщині - Накипіло
Події

«В моїй душі нічого не лишилося»: які злочини російських військових зафіксувала комісія ООН на Харківщині

Незалежна міжнародна комісія ООН опублікувала письмовий звіт зафіксованих злочинів російських окупантів в Україні. До звіту потрапили також випадки злочинів рф під час окупації Харківщини у лютому та березні 2022 року.

У звіті мова йде про зґвалтування та позасудову страту у Харківській області.

Зазначається, що в селі Веселе Харківського району сталася страта, тому комісії вдалося задокументувати свідчення двох людей з цієї події.

«Двоє свідків повідомили, що солдати збройних сил росії побили й застрелили на смерть чоловіка, вони витягли його з автобуса, який перевозив людей до російської федерації. Після розправи нападники сказали іншим пасажирам, що жертву застрелили за те, що він передавав інформацію Збройним силам України», — йдеться у звіті.

Крім того, на Харківщині комісія розслідує два випадки повторних зґвалтувань.

«Протягом понад трьох місяців солдат збройних сил рф, як стверджується, ґвалтував дівчинку-підлітка. В іншому випадку, за повідомленнями, військовослужбовець збройних сил рф постійно ґвалтував 31-річну жінку, яка переховувалася у шкільному підвалі», — написано у звіті.

У комісії зафіксували руйнування через обстріл російськими військами у Харкові, пошкодження лікарні в Ізюмі тощо.

«Одна літня жінка, яка врятувалася, в той час, коли у Харкові точилися запеклі воєнні дії, сказала Комісії: «Я не живу, я просто існую: в моїй душі нічого не лишилося», — йдеться у тексті звіту.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X