Наприкінці січня стартує вакцинація дітей від поліомієліту — МОЗ - Накипіло
Події

Наприкінці січня стартує вакцинація дітей від поліомієліту — МОЗ

Після осіннього спалаху поліомієліту серед дітей у Рівненській та Закарпатській областях в Україні розроблено екстрений план щеплень.

За даними МОЗ, середній рівень охоплення щепленням від поліомієліту в Україні ледве перевищує 71% за необхідних 95%. Зокрема, три щеплення від поліо у віці до 1 року отримали 73,3% дітей, четверте (18 місяців) — 73,5%. Щеплення у 6 років зробили 72% дітей, а у 14 років – 68,7%.

У 2022 році всі діти віком від півроку до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх з порушенням Національного календаря профілактичних щеплень, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною (ІПВ).

Вакцинація має розпочатися наприкінці січня 2022 року. Після завершення першого етапу будуть три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною (ОПС).

«Поліомієліт загрожує величезній кількості невакцинованих та не повністю вакцинованих дітей невіліковним паралічем і навіть смертю. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Я закликаю батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям. Якщо є порушення календаря прививок або пропущені вакцинації, потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря та зробити щеплення», — заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Батькам дітей від 6 місяців до 6 років, які пропустили одне або обидва щеплення, рекомендується звернутися до педіатра або сімейного лікаря, щоб отримати захист від поліомієліту.

Нагадаємо, в Україні вакцинація від поліомієліту входить до списку обов'язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безкоштовно. Вакцини, які використовують державні та приватні клініки, безпечні, зареєстровані та дозволені до використання в Україні.

План щеплення дітей затверджено наказом МОЗ України від 30.12.2021 № 2922. Документ розроблено у консультації з національними та міжнародними експертами у відповідь на виявлення вірусу у 20 дітей у Рівненській області та Закарпатті восени 2021 року.

Відповідно до плану, передбачається вакцинація від поліомієліту не щеплених дітей віком до 6 років. Національним планом передбачено низку першочергових активностей, у тому числі затвердження регіональних координаційних механізмів з реагування на спалах поліомієліту, посилення системи епідеміологічного нагляду та моніторингу навколишнього середовища, проведення форсованої планової імунізації дітей від 6 місяців до 6 років вакциною ІПВ, проведення турів додаткової і т.д.

Довідка:

Поліомієліт – небезпечне вірусне захворювання, яке може призвести до невиліковного паралічу і навіть смерті. Часто носії поліомієліту не мають жодних симптомів хвороби або плутають їх із симптомами ГРВІ або розладами шлунка, проте продовжують інфікувати інших, якщо у них немає достатньої кількості щеплень.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 14 років. Прищепити можна в державних поліклініках безоплатно. Вакцини якісні, зареєстровані, сертифіковані та дозволені для використання в Україні.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X