У Харківську область привезли китайську вакцину CoronaVac - Накипіло
Події

У Харківську область привезли китайську вакцину CoronaVac

У наш регіон доставили 8 520 доз вакцини від коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac. Про це повідомило держпідприємство «Медичні закупівлі України».

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, МОЗ закінчило перевірку та тестування вакцини. У першу чергу CoronaVac отримають:

  • маломобільні групи населення і люди, які за ними доглядають;
  • соціальні працівники;
  • олімпійці й паралімпійці, які готуються до Олімпіади в Токіо;
  • педагоги, які беруть участь у проведенні ЗНО;
  • поліцейські.

CoronaVac — інактивована вакцина. Її отримали шляхом вирощування вірусу на клітинних культурах і ослаблення його за допомогою хімічних препаратів. Як і для більшості інших вакцин, необхідне введення двох доз. У Sinovac рекомендують 14-денний проміжок між ін'єкціями.

Компанія Sinovac не публікувала відрецензовані дані про кінцевий етап клінічних випробувань та зазнала критики за відсутність прозорості. Дослідження в різних країнах показали відмінності ефективності вакцини від 53 до 83 відсотків.

Представник Sinovac Лю Пейчен визнав різні рівні ефективності, але припустив, що це пов'язано з віком людей, штамом вірусу й іншими факторами. Він сказав, що захист може бути кращим, якщо між ін'єкціями пройде понад 14 днів, але поки що компанія не змінюватиме рекомендації.

10 квітня директор Китайського центру з контролю і профілактики захворювань Гао Фу заявив, що ефективність вакцин вимагає підвищення. При цьому він не уточнив, про які саме вакцини говорить.

Інший представник Центру з контролю і профілактики захворювань підтвердив Associated Press, що Китай працює над створенням РНК-вакцини.

Зараз CoronaVac — пріоритетний препарат для імунізації в Китаї.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X