Українські прикордонники тепер можуть знищувати безпілотники агресора - Накипіло
Події

Українські прикордонники тепер можуть знищувати безпілотники агресора

Прикордонники отримали право збивати без попередження дрони-порушники та перехоплювати управління ними.

Найближчим часом Державна прикордонна служба розпочне закупівлю засобів, які дозволяють виявляти та перехоплювати управління безпілотниками.

«Упродовж останніх років збільшується кількість використання безпілотних літальних апаратів для здійснення протиправної діяльності», — зазначив начальник управління організації прикордонної служби, полковник Сергій Вороний. 

Він зауважив, що за допомогою дронів порушники здебільшого переправляють контрабандні сигарети, проте безпілотники можуть використовуватися й для інших протизаконних цілей. У зв’язку з цим Держприкордонслужба України ініціювала низку змін до нормативно-правових актів.

Зокрема днями набрали чинності зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо вдосконалення порядку використання та застосування прикордонниками заходів примусу, бойової техніки та озброєння. А у серпні цього року були внесені доповнення в постанову уряду «Про прикордонний режим».  Ними зобов’язали власників або експлуатантів повітряних суден інформувати прикордонний підрозділ про запланований у контрольованому районі політ.

Зміни до Закону «Про Державну прикордонну службу України» дозволили прикордонникам застосовувати проти дронів-порушників зброю та спецзасоби.

«Військовослужбовці Держприкордонслужби мають право застосовувати вогнепальну зброю з метою пошкодження або знищення повітряних суден, які здійснюють польоти в межах прикордонної смуги, над або поряд із нашими катерами, кораблями, суднами забезпечення, об’єктами, що охороняються. У тому числі — над пунктами пропуску та КПВВ, місцями дислокації прикордонних нарядів, якщо такі польоти здійснюються з порушенням встановлених правил. Водночас хочу наголосити, що зброя застосовується без попередження», — прокоментував Сергій Вороний.

Полковник зазначив, що фахівці Держприкордонслужби вивчали досвід країн ЄС, США та Ізраїлю щодо застосування засобів, які дозволяють перехоплювати управління та примусово посадити безпілотні літальні апарати. Тепер українські прикордонники теж отримали законне право використовувати такі засоби.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X