Українські журналісти, які показали світові оточений Маріуполь, отримали премію за свободу слова  - Накипіло
Події

Українські журналісти, які показали світові оточений Маріуполь, отримали премію за свободу слова 

Мстислав Чернов (журналіст Associated Press та автор) та Євген Малолєтка (фотожурналіст-фрілансер) отримали премію Freedom of Speech Award від Deutsche Welle.


Своїми роботами вони продемонстрували світу людські долі, зруйновані російськими ракетами. Тривалий час журналісти знаходилися в обложеному портовому місті Маріуполь. Їхній репортаж «20 днів у Маріуполі: команда, що задокументувала агонію міста» показує життя та смерть людей у ​​місті, яке обстрілювалося і врешті-решт було взяте штурмом російською армією, попри страждання тисяч мирних жителів.

Від 2015 року німецька телерадіомовна компанія відзначає нагородою ініціативи або окремих осіб за визначні послуги у сфері свободи, особливо — свободи преси та думок.

Чернов і Малолєтка публікували тексти та фотографії бойових дій та постраждалих від них у Криму та на Сході України у багатьох міжнародних ЗМІ, таких як BBC, Deutsche Welle, New York Times, Washington Post та Der Spiegel. Коли Мстислав Чернов працював військовим кореспондентом у різних зонах конфліктів, в Іраку та Сирії, його було кілька разів поранено. До початку російської військової агресії Євген Малолєтка працював, зокрема, над проєктами про гуцулів, їхні традиції та повсякденне життя, а також про наслідки війни на Донбасі, яка триває з 2014 року. 

«Я бачив, як вбивають дітей. Багато дітей за такий короткий проміжок часу», — Євген Малолєтка.

«Дякую за прихисток, Азовсталь, — місце мого життя і моєї смерті»: що відомо про захисника Маріуполя, світлини якого побачив увесь світ

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо