Україна повернула понад 200 полонених: подробиці обміну (оновлюється) - Накипіло
Події

Україна повернула понад 200 полонених: подробиці обміну (оновлюється)

  • Анна М’ясникова
  • Kateryna Prokopenko
  • 22 Вересня 2022

21 вересня Україна повернула 215 військовополонених. Серед них — 124 офіцери. Обмін відбувся у Чернігівській області.

«Це найпотужніший результат, який ми досягли з початку повномасштабного вторгнення росії на нашу територію», — повідомив керівних Офісу президента Андрій Єрмак.

Під час обміну з росією звільнили 205 українців та десятьох іноземців, уточнив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

Зокрема, додому повернулися 108 азовців, а також представники інших формувань: нацгвардійці, бійці сухопутних військ та військово-морських сил, прикордонники, поліцейські, тероборонівці, співробітники СБУ, держслужбовці транспорту та Державної митної служби. 

МВС України підтвердило звільнення з полону захисників «Азовсталі», серед яких командир полку «Азов» Денис Прокопенко «Редіс» та його заступник Святослав Паламар «Калина». Також повернувся командир 36-ї окремої бригади морської піхоти майор Сергій Волинський «Волина».

Командири гарнізону «Маріуполь» (Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Денис Шлега та Олег Хоменко), згідно з домовленостями, знаходяться в Туреччині. Про це повідомила Асоціація родин захисників «Азовсталі», яка була присутня на обміні.

«Богдан Кротевич “Тавр” знаходиться в Україні разом з іншими поверненими захисниками. Наразі обміняні військовослужбовці розподіляються по медичних закладах України, де вони отримуватимуть первинну медичну допомогу», — йдеться у дописі Асоціації.

У рамках обміну росії передали 55 її громадян та Віктора Медведчука — нардепа «опзж», підозрюваного у держзраді та замаху на розкрадання національних ресурсів.

СБУ зазначає, що на Медведчука обміняли 200 наших захисників.

«Аби врятувати життя та здоров’я наших захисників, Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими прийняв рішення про здійснення обміну. Сам Медведчук також надав згоду на це. Тож суд задовольнив клопотання прокурора», — повідомив керівник спецслужби Василь Малюк.

За його словами, передача росії нардепа не перешкоджає розгляду справ проти нього в суді, запевнив Малюк.

«Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого», — пояснив керівник СБУ.

UPD. Володимир Зеленський зазначив, що загалом звільнено 188 героїв «Азовсталі» та Маріуполя. Серед них — парамедикиня Катерина Поліщук «Пташка», фотограф Дмитро Козацький «Орест», світлини якого облетіли світ, та військовий медик Мар'яна Мамонтова, яка під час полону була вагітною.

Восьмеро полонених були поранені під час російського теракту в Оленівці.

photo 2022 09 22 01.31.01

photo 2022 09 22 01.31.06

photo 2022 09 22 01.31.09

photo 2022 09 22 01.31.13

photo 2022 09 22 01.31.17

photo 2022 09 22 01.31.21

Російські війська заблокували Маруполь 1 березня. Після того, як окупанти взяли під контроль більшу частину міста, українські захисники продовжували чинити опір ворогу на заводі «Азовсталь». У підземеллях заводу переховувалися від обстрілів бійці «Азову», нацгвардійці, поліцейські, морські піхотинці, прикордонники, а також цивільні.

Перших 100 цивільних вдалося вивезти з «Азовсталі» 12 квітня: цьому передував довгий процес переговорів.

82 дні боролися з російською навалою захисники Маріуполя. 16 травня командир полку «Азов» заявив, що вони виконали наказ «вищого військового командування» задля збереження життів та здалися в полон.

«Дякую за прихисток, Азовсталь, — місце мого життя і моєї смерті»: що відомо про захисника Маріуполя, світлини якого побачив увесь світ

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова