У серпні українці вперше побачать українсько-швейцарський фільм «Забуті» - Накипіло
Події

У серпні українці вперше побачать українсько-швейцарський фільм «Забуті»

  • Дарья Онищенко
  • 21 Липня 2020

Прем'єра драми відбудеться 22 серпня на Molodist Kyiv International Film Festival.

Фільм «Забуті» — копродукція України та Швейцарії. Уривки з фільму презентували на «Конкурсі фільмів у виробництві» на Одеському Міжнародному Кінофестивалі в 2019 році. Тоді автори отримали спецприз. Світова прем'єра пройшла у жовтні того ж року на 35-му Міжнародному Варшавському кінофестивалі у межах конкурсної програми «1-2» («Конкурс перших і других повнометражних робіт молодих режисерів»).

Одну з ролей у фільмі грає українська художниця і скульптор Марія Куліковська. За задумом, вона створює арт-перфоманс і знищує свої скульптури. Це повторення реальної історії на заводі «Ізоляція» у Донецьку в 2014 році. Сюжет картини розгортається навколо 30-річної вчительки української мови Ніни, яка через роботу чоловіка не може виїхати з окупованого Луганська і змушена проходити курси перекваліфікації.

THE FORGOTTEN by Daria ONYSCHENKO. International trailer from directory films on Vimeo.

Інший персонаж — 17-річний Андрій — внаслідок війни залишився сиротою і намагається зв'язатися із «зовнішнім світом», щоб нагадати Україні, що він досі існує. Дороги Ніни та Андрія перетинаються, коли 1 вересня хлопець потрапляє до міліції за український прапор на шкільному даху. Ризикуючи власним життям, Ніна рятує школяра. Вони починають дружити. Коли чоловік Ніни, контрабандист Юрій, змушений терміново покинути територію «ЛНР» і переїхати в Україну, його дружина вже не знає, чи хоче цього. Страх невідомості перед майбутнім і нові сильні почуття заплутують Ніну ще більше. Чи є у людей на окупованих територіях майбутнє? Чи є у нас право про них забувати?

Над фільмом працювали: режисерка і сценаристка — Дарія Онищенко, косценаристка — Клаудія Лєманн, оператор — Ерол Зубцевич, продюсери — Ігор Савиченко, Клаудія Лєманн і Дмитро Кожема, режисер монтажу — Саймон Гуткнехт, композитор — Мартін Скальський, звук — Олександр Шатковський.

У ролях: Марина Кошкіна, Данііл Каменський, Василь Кухарський, Олексій Горбунов, Марія Куліковська, Анастасія Халпахчі.

Детальніше про фільм у соцмережах:

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо