У Харкові святкуватимуть народини Сковороди презентацією, лекціями та джазом - Накипіло
Події

У Харкові святкуватимуть народини Сковороди презентацією, лекціями та джазом

  • Збірка «Дорогами Сковороди» може зацікавити читача тим, що автори не блукали міфами та вигадками про Сковороду, а взяли туристичні рюкзаки і вирушили по місцях його мандрівок, тож описане в ній не схоже на попередні спроби розповісти про буття філософа.

«Це оточення Сковороди – нащадки козацької старшини чи приїжджі поміщики, що мешкають на провінції: скуповують, закладають, перепродують землі, започатковують сади, гатять ставки, будують нові будинки для себе і челяді, збільшують кількість залежних селян (чиїми руками та потом і творяться ті нові маєтки), а водночас фундують церкви, читають латинських класиків і дають у себе прихисток учителеві. Цей світ і легко, і важко «зловити» через твори поета і мислителя. Та він там напевно присутній…»,  Володимир Маслійчук, доктор історичних наук Національний університет «Києво-Могилянська академія»)

Андрій Парамонов — історик, краєзнавець, дослідник історії Слобожанщини, автор краєзнавчих праць.

Ольга Бондар — літературознавиця, провідна наукова співробітниця Харківського літературного музею.

Модераторка: Ольга Бондар.

«Сім байок про музичну історію Харкова від Сковороди до Жадана».

Лекція-презентація

«Спробуємо прослідкувати як його найвідоміші нині твори («Херувимська», канти «Ангели, знижайтеся», «Пастирі милії», «Всякому городу нрав і права»…) проклали шлях розвитку музичної культури Слобожанщини. Шлях в майже у 300 років — до музики, яка твориться тут і зараз в Харкові», — кажуть організатори.

Лекторка – Юлія Ніколаєвська, докторка мистецтвознавства, професорка, Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського

«Ідея самовладання у філософії Сковороди»

Лекція

У творах Григорія Сковороди ідея самовладання проявляється через ідею спорідненої праці. Сковорода вчить, що кожна людина повинна розпізнати здатності, які вона отримує від Бога. Вчення про самовладання перегукується з ідеями стоїків про те, що мудрець має знайти і розвинути в собі найкращі здібності.
Лектор – Тарас Лютий, філософ, доктор філософських наук, автор наукових праць з історії філософії, філософської антропології.

 

«Слава Богу, без росіян: міністр культури та інформаційної політики розповів, чим займалося міністерство впродовж 100 днів війни 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова