У Харківській обласній раді не будуть змінювати назву театру імені Пушкіна - Накипіло
Події

У Харківській обласній раді не будуть змінювати назву театру імені Пушкіна

Комісії Харківської обласної ради з питань спільної власності та молодіжної політики, культури, спорту та туризму не підтримали перейменування Харківського академічного драматичного театру імені Пушкіна.

Про це написала режисерка театру Ольга Турутя-Прасолова на своїй сторінці в Instagram.

Спершу вона надіслала в обласну раду листа, у якому просила від імені колективу назвати театр на честь українського письменника і драматурга Григорія Квітки-Основ'яненка. Проте депутати вирішили не змінювати російського літератора на українського.

«Взяти відповідальність на себе чи перечекати? А раптом Україна тут ненадовго і скоро прийдуть «наши» а «пушкін наше всьо»... Саме так зараз звучать ці відповіді і відмови на папері. Оці перекидання з рук в руки. Не можете вирішити за кого ви, під час того як росія обстрілює нашу державу? То ось вам відповідь — ви вже визначились. Боротьба триває за нашу землю — на фронті. За культуру — в тилу», — написала Турутя-Прасолова.

Лист депутатів до режисерки/ Фото: Ольга Турутя-Прасолова

Лист депутатів до режисерки/Фото: Ольга Турутя-Прасолова

Відомо, що перейменування театру російської драми імені Пушкіна розглядали на сесії обласної ради 20 вересня. На розгляд поставили одразу дві пропозиції. У першій пропонувалося викреслити слово «російський» з назви, у другій — і «російський», і «імені Пушкіна». Обидві пропозиції не набрали достатньої кількості голосів. Голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко тоді обіцяла, що питання допрацюють та ще раз винесуть на сесію.


Режисерка театру Пушкіна Ольга Турутя-Прасолова: «Я не люблю трагічних фіналів»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо