У Харківській області зросло безробіття, — служба зайнятості - Накипіло
Події

У Харківській області зросло безробіття, — служба зайнятості

  • Альона Нагаєвщук
  • Ігор Лептуга
  • 23 Липня 2020

Коротко про ситуацію на місцевому ринку праці.

За інформацією Державної служби зайнятості, протягом року кількість безробітних у Харківській області зросла на 80% — з 19,6 тисяч громадян до 35,2 тисяч. Із них 28,9 тисяч офіційно безробітних отримують грошову допомогу (станом на 1 липня 2020 року).

Фахівці проаналізували статистику з січня по червень 2020 року

Непрацевлаштованих жінок у регіоні більше, ніж чоловіків — 57,9% проти 42,1% відповідно.

Серед безробітних — чимало з вищою освітою

За статистикою, людям старше 45 років складніше знайти роботу, ніж молоді до 35 років — у регіоні останніх 33% осіб. Офіційно непрацюючих харків'ян 35–45 років — 29%. Більшість безробітних з вищою освітою (51%), трохи менше (29%) — закінчили профтех училища та коледжі і лише 20% — тільки школу.

У минулому вони найчастіше працювали у сфері торгівлі та переробній промисловості, в установах соціального страхування, державного управління й оборони. Менше громадян займалися сільським, лісовим і рибним господарствами, працювали у сфері кур'єрської доставки, транспортних перевезень, у складському господарстві, закладах охорони здоров'я, соцдопомоги та на пошті.

Знайти роботу у 50: місія здійсненна

Кількість вакансій зменшилася, але люди знаходять роботу

Після Києва у Харківській області один з найвищих показників зайнятості населення у віці від 15 до 70 років — 62,4%. Місцева служба зайнятості допомогла знайти роботу 25,2 тисячам жителів області. Серед працевлаштованих найбільше робітників у сільському, лісовому і рибному господарствах (42%), 14% осіб знайшли роботу в оптовій і роздрібній торгівлі, аналогічна кількість — у переробній промисловості, менше — у державному секторі, транспорті й страхуванні (5%).

У порівнянні з 2019 роком, у базі служби зайнятості зменшилася кількість відкритих вакансій — зараз їх 37 тисяч. Тенденція спостерігається в усіх районах області, крім Валківського.

Харківські підприємці отримають фінансову допомогу на період карантину

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо