У Харківській області вакцинуватися від СOVID-19 зможуть 15,4 тисячі медпрацівників - Накипіло
Події

У Харківській області вакцинуватися від СOVID-19 зможуть 15,4 тисячі медпрацівників

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 3 Лютого 2021

Під час першої хвилі прищеплюватимуть працівників мобільних бригад, швидкої допомоги і медустанов, які допомагають пацієнтам з СOVID-19.

Як повідомив заступник директора департаменту охорони здоров'я Харківської обладміністрації Геннадій Бондарчук, точної дати початку вакцинації в області поки немає.

«За інформацією міністра охорони здоров'я Максима Степанова та головного санітарного лікаря Віктора Ляшко, вакцинацію планують почати через два тижні. Планується, що для проведення першого етапу вакцинації буде отримана Україною вакцина Pfizer, і за допомогою неї повинна бути проведена протягом п'яти днів, так як вакцина зберігається за температурі 70 градусів (морозу — ред.) та після розморожування повинна бути використана за п'ять днів», — сказав Бондарчук.

Вакцина буде безкоштовною. Рішення, прищеплюватися або ні, прийматимуть самі медпрацівники. Зараз облаштовані 25 пунктів вакцинації на базі лікарень, які приймають хворих з коронавірусом.

Другу хвилю щеплення планують провести в квітні. Орієнтовне охоплення — 125 тисяч людей. На вакцину зможуть розраховувати працівники підрозділів первинної медико-санітарної допомоги та інших медустанов, які не лікують в стаціонарі хворих на COVID-19, а також освітяни, працівники культури, поліцейські.

За добу в Харківській області зафіксовано 230 нових хворих на СOVID-19. Померли дев'ять пацієнтів, одужали — 449. У лікарнях області перебувають 1 226 пацієнтів. У відділеннях інтенсивної терапії лікуються 117 хворих, з них 62 — на апаратах штучної вентиляції легенів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо