У Харківській міськраді хочуть заборонити Марш єдності: які причини - Накипіло
Події

У Харківській міськраді хочуть заборонити Марш єдності: які причини

Якщо організатори не скасують акцію, анонсовану на 5 лютого, міськрада може подати в суд.

Харківська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій не рекомендувала громадській організації «Молодь Харків» проводити Марш єдності цієї суботи. У разі незгоди юридичний департамент міськради має направити до Харківського окружного адмінсуду позовну заяву про заборону проведення заходу. Про це стало відомо з протоколу засідання комісії, опублікованого 2 лютого на сайті міськраді.

Під час засідання представники СБУ та поліції Харківщини зазначили, що акція із заявленими п‘ятьма тисячами учасників «може викликати суттєві труднощі в забезпеченні публічної безпеки та порядку в центральній частині міста».

«Також потребує врахування той факт, що проведення громадсько-масових заходів у теперішній час використовується окремими радикально-налаштованими особами для організації провокацій, спрямованих як на дискредитацію керівництва держави, так і на загострення суспільно-політичної ситуації у місті та регіоні в цілому», — зазначено в протоколі.

Водночас комісія послалася на те, що в Харківській області введений «жовтий» рівень терористичної загрози, і на те, що на території міста різко зростає кількість захворювань на COVID-19.

Марш єдності планує провести 5 лютого Громадський Штаб оборони Харківщини. Учасники ходи зберуться о 14:00 біля майдану Конституції та рушать до майдану Свободи.

UPD. Акцію не скасовуватимуть, — про це написав у Telegram співорганізатор Маршу єдності Костянтин Немічев.

«За наявності таких факторів ризику Харковом їздить переповнений громадський транспорт, а школярів міста відмовилися відправити на дистанційне навчання. Також СБУ не забороняє проведення концертів виконавців, зокрема російських, які збирають тисячі відвідувачів. За логікою СБУ, такі заходи не несуть загроз ані розповсюдження коронавірусної інфекції, ані терористичного акту», — зазначив він.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X