Трирівнева ППО та постачання зброї для України: головні підсумки засідання «Рамштайн-5» - Накипіло
Події

Трирівнева ППО та постачання зброї для України: головні підсумки засідання «Рамштайн-5»

Україна планує створити трирівневу систему в сфері ППО/ПРО. Під час засідання міністрів оборони країн-партнерів «Рамштайн-5» це питання було одним із найважливіших.

Про підсумки засідання розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

«Ми зараз не можемо говорити про усі деталі. Але серед найважливіших пріоритетів визначено розвиток трирівневої системи ППО/ПРО. Чітке бачення в цьому плані сформовано завдяки успішним діям і на основі досвіду Повітряних сил ЗСУ під командуванням генерал-лейтенанта Миколи Олещука, аргументи якого я наводив партнерам», — зазначив Резніков.

Крім того, він повідомив про обговорення щодо постачання Україні від Німеччини зенітних самохідних артилерійських установок Gepard, які наша держава вже отримала.

«Наші фахівці закінчують навчання на сучасному німецькому ЗРК Iris-T, який невдовзі зробить наше небо безпечнішим. Ухвалено принципове рішення щодо комплексів NASAMS. Не кажучи про бронетехніку та великий обсяг іншої допомоги. Це сталося лише за 4,5 місяці», — написав Резніков.

За його словами, Україна вже змогла отримати сотні одиниць 105-мм та 155-мм артилерії, а також боєприпаси для них.

«Тільки 155-мм калібру в нас 7 типів гармат та САУ. Українські воїни наводять жах на ворога з допомогою точних та невідпорних ударів M142 Himars, M270 MLRS та MARS II. Ракети HARM вже лишають ворога без радарів», — запевняє Резніков.

Він наголосив на тому, що між «Рамштаном-4», який відбувся у липні, і «Рамштайном-5» минуло 50 днів, а за цей період наші американські партнери оголосили п'ять пакетів безпекової допомоги на загальну суму майже 5,5 мільярда доларів.

Також Резніков повідомив, що вже діє започаткована Великою Британією ефективна програма підготовки, яку підтримали Канада, Нідерланди, Данія, Норвегія, Швеція, Фінляндія та Нова Зеландія.

«Дуже приємно здивувала Словенія, яка запропонувала насправді потужну допомогу. Це буде реальне посилення на полі бою саме в той момент, коли потрібно. Мав за честь подякувати словенським партнерам доктору Даміру Чрнчецу та генерал-майору Роберту Главашу», — додав він.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

Слухай Радіо Накипіло

про місто про людей про тебе

Логотип «Радіо Накипіло»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо