Тризуб у підручнику проти екстремізму: Британія вибачилася - Накипело
Події

Тризуб у підручнику проти екстремізму: Британія вибачилася

Речник уряду Великобританії прокоментував включення Герба України в антитерористичний посібник.

Уряд Об'єднаного Королівства запевнив українську сторону в тому, що ображати Україну мети не було, але визнав, що образу було заподіяно.

«Ми усвідомлюємо і шкодуємо через образу, заподіяну появою українського Тризуба в наочному посібнику британської поліції. Як уже заявляли в поліції, в цьому документі чітко зазначено, що багато символів, наведених у ньому, не становлять інтерес у боротьбі з тероризмом. Британська влада глибоко поважає офіційні символи української державності... Ми визнаємо, що Тризуб як головний елемент Державного Герба має конституційне, історичне та культурне значення для народу України», — написав представник британського уряду.

Поліція Об'єднаного Королівства розробила посібник з переліком екстремістської символіки. Його розіслали медпрацівникам і викладачам. Серед прикладів «праворадикальних символів» на сторінках посібника є татуювання у вигляді українського тризуба, а також символіка українського полку «Азов».

У Міністерстві закордонних справ України засудили даний факт.

«Державний герб України бере свій початок з Київської Русі та є одним із символів єдності українців. Він широко використовується державними органами влади та громадськістю. Будь-яке пов’язування Державного Герба України з екстремізмом ображає почуття мільйонів людей в Україні та за її межами», — йдеться в повідомленні відомства.

Українська сторона вимагає прибрати тризуб з посібника.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X