«Суд» у Криму відправив до колонії жителя півострова за участь в українському батальйоні - Накипіло
Події

«Суд» у Криму відправив до колонії жителя півострова за участь в українському батальйоні

Окупаційний «суд» визнав кримського татарина Меджита Аблямітова винним у тому, що він входив до складу добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.

Аблямітов проведе шість років у колонії суворого режиму та ще рік — під адміністративним наглядом після закінчення строку ув’язнення. Про це повідомила омбудсменка Людмила Денісова.

Денісова підкреслила, що кримінальну справу сфабриковано, а рішення суду є безпідставним, адже всі свідчення Аблямітова під час слідства були отримані під тиском співробітників російських спецслужб.

У серпні 2020 року ФСБ Росії затримала жителя Кіровського району Криму за підозрою в участі «в діяльності незаконного збройного формування, що діє на території іноземної держави з метою, що суперечить інтересам РФ». Кримчанин нібито в 2016 році виїхав на материкову частину України та вступив до батальйону імені Номана Челебіджихана.

Батальйон на честь кримськотатарського політика та громадського діяча Номана Челебіджихана сформувався на початку 2016 року, але офіційно він в Україні не зареєстрований. Окупаційна влада на півострові неодноразово затримувала та судила кримців за участь у батальйоні.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X