Справу харківського професора, який намагався передати Китаю секретну інформацію, розглянуть втретє - Накипіло
Події

Справу харківського професора, який намагався передати Китаю секретну інформацію, розглянуть втретє

Харківський апеляційний суд визначить підсудність справи професора кафедри фізичних основ електронної техніки Харківського національного університету радіоелектроніки Геннадія Чурюмова. Розгляд справи розпочнуть втретє.

Чому суд визначить підсудність.

Справу Чурюмова розглядав Дзержинський районний суд. При дослідженні доказів, обвинувачення може надати докази та матеріали, що містять державну таємницю. У Дзержинському суді не має суддів з допуском до державної таємниці.

Суддя Невеніцин 19 травня 2021 року направив справу до Харківського апеляційного суду для визначення нового суду.

Чому справу розглянуть втретє.

11 квітня 2019 року Геннадій Чурюмов підписав угоду про визнання винуватості. 22 квітня 2019 року він отримав вирок. Чурюмова визнали винним в передачі або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни. Його звільнили від відбування покарання з іспитовим строком два роки.

Надалі, Геннадій Чурюмов подав апеляцію, у якій заперечив вину. 17 вересня 2020 року Харківський апеляційний суд скасував вирок Дзержинського районного суду та призначив новий розгляд.

21 квітня 2021 року в суді призначили підготовче засідання. Другий розгляд справи не змогли закінчити через відсутність доступу до держтаємниці у суддів Дзержинського районного суду.

В чому обвинувачують Геннадія Чурюмова.

Геннадій Чурюмов намагався вивезти в Китай секретну інформацію про розрахунки та технічні параметри стабілітронів[mfn]Стабілізований за частотою надвисокочастотний генератор[/mfn], які перебувають на озброєнні Збройних Сил України.

Його затримали 18 вересня 2018 в аеропорту Бориспіль, де він збирався вилетіти з України до Китаю.

Велодень в Харькове: репортаж с высоты птичьего полета

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

Стрім-трансляції, відео, відеопрезентація, репортаж, фотозйомка, статті

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X