Як запобігти вигоранню? - Накипіло
Події

Як запобігти вигоранню?

 • Наталя Завгородня
 • Вікторія Пліс
 • 13 Травня
 • 785

Емоційне вигорання — стан, який розвивається в результаті тривалої напруги та стресу, коли тіло та психіка вже не витримують актуального навантаження. Простіше кажучи, людина виснажується. 

На жаль, вигорання може спіткати всіх, особливо волонтерів. Вкрай важко постійно перебувати в надтісному емоційному контакті з великою кількістю людей, виконуючи до того ж безліч різноманітних завдань величезного рівня відповідальності. До цього доєднується повна відсутність графіку, адже волонтерити за розкладом ще ніхто не навчився. Навіть супергерой може втратити останні сили та втомитися рятувати світ. 

 

Що відбувається?

Зникає спроможність відчувати емоції та бажання, втрачається мотивація. Волонтери не можуть працювати як раніше, з такою ж ефективністю. В умовах мирного життя вигорання проявляється поступово. Але під час війни симптоми можуть з’явитися за кілька місяців чи навіть тижнів: залежно від того, де й кому саме допомагає людина та наскільки себе навантажує.

Тому кожен з наших героїв повинен знати: запобігти вигоранню можна. Головне — дотримуватися певних простих правил: 

 1. Пам’ятайте: ви можете дуже багато, але не все. Визначте для себе конкретні напрямки та займайтеся лише ними. 
 2. Спробуйте зрозуміти, для чого це особисто вам. Розбираючись у власній мотивації, будьте готові виявити не один мотив, а декілька. 
 3. Озирніться навколо. Ви не єдині в своєму прагненні допомогти. Поряд є ті, з ким можна розділити відповідальність, кому можна делегувати якісь справи та навіть ті, хто може зробити щось краще за вас. Прийміть це. 
 4. Не забувайте: будь-яка допомога важлива. Намагайтеся не знецінювати свої дії, а навпаки, шукати в них цінність. Можна щодня записувати, що корисного вдалося зробити; навіть якщо це одна справа — уже чудово. 
 5. Потрібно розуміти, що отримувати підтримку та піклування — нормально. Особливо під час війни. Знайдіть людину, яка стане вашою персональною підтримкою та натхненням, вашим янголом-охоронцем. 
 6. Серед буденності зосередьте увагу на базових потребах у їжі, воді, особистій гігієні, сні. Сон є надзвичайно важливим для фізичного і психічного відновлення.
 7. Намагайтеся сформувати режим. Плануйте перерви, вихідні, час із близькими та друзями. Піклуйтеся про своє здоров’я, фізичне та психічне. 
 8. Протягом дня робіть перерви на відпочинок від новин і гаджетів, на їжу та прогулянки тощо. 

І найголовніше: пам’ятайте, війна обов’язково закінчиться. А уроки мудрості залишаться з нами і в оновленому мирному житті.

                                         

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X