Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи: як долучитися до акції «Жовта стрічка» - Накипіло
Події

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи: як долучитися до акції «Жовта стрічка»

День Гідності та Свободи — свято в Україні, яке відзначається щороку 21 листопада на честь двох революцій:

Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів, яка розпочалася 21 листопада 2013 року).

Своєю чергою, в цей день українців та жителів інших країн закликають пов’язати жовту стрічку, аби підтримати опір на окупованих територіях.

Про акцію розповіли у громадській організації «Жовта стрічка».

Для підтримки та вдячності всім, хто не підкорився росіянам на непідконтрольній території, спільнота «Жовта стрічка» закликає 21 листопада пов’язати жовту стрічку і зробити з нею фото або відео. Світлиною пропонують поділитись у соцмережах із хештегом #ЖовтаСтрічка.

Ілюстрація: Нікіта Тітов

Фото чи відео просять підписати словами подяки незламним українцям в окупації. Більше про флешмоб можна дізнатися на сайті спільноти.

Варто додати, що рух спротиву «Жовта стрічка» виник навесні 2022 року в Херсоні, майже одразу після окупації міста. Пізніше ініціатива поширилася на інші окуповані російською армією міста. Участь в акціях брали в тимчасово окупованих Бердянську, Енергодарі, Луганську, Новій Каховці, у населених пунктах Донеччини та Криму. На вулицях з’являлись патріотичні плакати та графіті, а на парканах, деревах і навіть будівлях окупаційних адміністрацій майоріла жовта стрічка.

Революцій за свободу та гідність в Україні було чимало. На Радіо Накипіло розповіли та показали, як вони звучали:  від Української революції 1917-го і аж до сьогодні. Слухайте і пам'ятайте, що разом ми — сила, і лише разом зможемо все.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо