Смог або туман в Харкові: розбір «Накипіло» - Накипіло
Події

Смог або туман в Харкові: розбір «Накипіло»

У другій половині жовтня жителі Харкова і ще кількох українських міст були налякані сильними туманами і будували різні теорії про те, що це може бути. Сайт Windy, що спеціалізується на прогнозі погоди, показував високий рівень забруднення монооксидом вуглецю (чадним газом) атмосфери над Україною.

Меседж: над Харковом смог через високий рівень чадного газу
Висновок: неправда

Офіційні органи говорять: хвилюватися не варто. Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив на брифінгу, що аномальних змін повітря немає.

«Попередньо мені доповіли, що, за офіційними даними, у нас в повітрі нічого аномального не спостерігається. Якість повітря в межах гранично допустимої концентрації. Ніяких аномальних перевищень чогось небезпечного в повітрі ми, за офіційними даними, не бачимо »,— сказав Гончарук.

Цю ж інформацію підтверджують і в Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського, яка керує всіма спостереженнями за забрудненням навколишнього середовища в Україні. Стаціонарні пости спостереження в Харкові реєстрували концентрацію монооксиду вуглецю в межах 0,3-0,8 від гранично допустимої норми.

За даними Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України, 21-22 жовтня в Харкові вміст чадного газу в повітрі перевищувала норму, яка становить 5 мг на кубометр, тільки біля автомобільних магістралей. У місцях, віддалених від доріг, концентрація монооксиду вуглецю склала максимум половину від гранично допустимої норми.

У Центральній геофізичній обсерваторії говорять, що винна в цьому осіння погода — тумани і приземні температурні інверсії. Температурна інверсія виникає, коли верхні шари атмосфери досить теплі, а шар у землі холодний: циркуляція повітря сповільнюється, і всі шкідливі речовини, які виробляє місто, не можуть піднятися у верхні шари атмосфери і розсіятися.

Сайт Windy, на який часто посилаються в соцмережах, не повідомляє, звідки бере дані, тому довіряти йому не варто. Значно надійніше в якості джерела інформації — сервіс CAMS, частина програми Євросоюзу зі спостереження за Землею. За його вимірах, над деякими регіонами України дійсно знаходиться «пляма» чадного газу з максимальними значеннями приблизно 1 000 ppbv або 1,145 мг на кубометр. Однак схожі показники сервіс відображає і для інших країн Європи.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова