Сміттєзвалище на 4,5 гектарів. Посадовець у Богодухівському районі піде під суд за забруднення земель - Накипіло
Події

Сміттєзвалище на 4,5 гектарів. Посадовець у Богодухівському районі піде під суд за забруднення земель

Завершено досудове розслідування кримінального провадження, директору комунального підприємства у Богодухівському районі загрожує до п'яти років позбавлення волі за забруднення навколишніх земель, — повідомляють у ГУ нацполіції в Харківської області.

За даними правоохоронців, недбале ставлення чиновника до службових обов’язків спричинило забруднення території площею 4,5 гектарів речовинами, шкідливими для довкілля.

У Черемушнянському старостинському окрузі поблизу села Піски Богодухівського району незаконно використовувався полігон для збереження твердих побутових відходів понад десять років. Згідно з розрахунками Державної екологічної інспекції в Харківській області, збитки державі становлять понад 660 тисяч гривень. 

У період з червня 2011 року до жовтня 2021-го посадовець повинен був, але не вжив ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для їх утилізації, знешкодження та розміщення. Засмічено земельні ділянки залишками ПЕТ-пляшок, поліетилену, макулатури, скла та хімічними речовинами. Це погіршує санітарний стан ґрунту, створює небезпеку для довкілля та є порушенням природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами, — пояснюють екологи.

29 жовтня 2021 року посадовцю повідомили про підозру у скоєнні злочинів, а 18 січня 2022 слідчі направили матеріали кримінального провадження до Валківського районного суду Харківської області з обвинувальним актом.

Посадовцю загрожує тюремне ув’язнення терміном до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X