Школярі з Харківської області — призери конкурсу рецензій «Читай-пиши» - Накипіло
Події

Школярі з Харківської області — призери конкурсу рецензій «Читай-пиши»

  • Анна М’ясникова, Bagels & Letters
  • Ігор Лептуга
  • 21 Травня 2021

Майже півтисячі школярів Луганської, Донецької та Харківської областей віком змагалися у конкурсі рецензій на твори українських авторів «Читай-Пиши». Роботи приймали від учасників у віці 10-17 років.

Серед переможців —  Михайло Мерзляков з Харкова. Хлопець посів перше місце у категорії «Текстові рецензії». Він писав відгук на книгу «Листи з того світу» Сергія Бута. Ще один призер у цій же категорії — Євген Казаков з селища Рогань на Харківщині. Він здобув друге місце за рецензію на книгу «Відчайдушні: повість-детектив» Сергія Гридіна.

Переможців/ниць визначали у вікових категоріях 10-13 та 14-17 років та двох номінаціях: текстові та відеорецензії. Усього на конкурс надійшло 484 заявки, з яких 342 — текстові роботи та 142 — відео. Призові місця посіли 12 школярів з Луганської, Харківської та Донецької областей.

Призерів чекає літня мандрівка Харковом. Крім того, вони отримають сертифікати на книжки від видавництва Vivat та корисні ґаджети: планшети (1 місця), смарт-годинники та набори для відеоблогінгу (2-3 місця). Найкращі текстові роботи учасників будуть надруковані на сторінках Журналу “Однокласник” та на сайті BaraBooka.

Що це за конкурс?

Його заснували «Благодійний фонд Сергія Жадана» та простір дитячого читання BaraBooka, з 2020 його співорганізатором є Український Інститут книги, а з 2021 — і видавництво Vivat. Постійні партнери — фонди Ukraine Charity ,Razom for Ukraine та агенція Bagels & Letters.

Цей проєкт спрямований на культурну деокупацію Сходу, підтримку дітей та вчительства. Серед авторів, яких цьогоріч найбільше рецензували конкурсанти, — Андрій Кокотюха, Сашко Дерманський, Сергій Гридін, Андрій Бачинський, Оксана Лущевська, Мар’яна та Тарас Прохасько, Марія Сердюк, Леся Воронина, Сергій Жадан та інші сучасні українські автори/ки.

У топі тем, з якими працювали учасники конкурсу, — власний життєвий досвід, містичні сюжети та війна на Сході України.

Как выжить писателю, если он не Жадан

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо