Школа медіаторів від Бієнале молодого мистецтва. Набір - Накипіло
Події

Школа медіаторів від Бієнале молодого мистецтва. Набір

Бієнале молодого мистецтва, котра відбудеться у Харкові восени цього року, оголошує набір до Школи медіаторів. Її випускники й випускниці працюватимуть в експозиційних просторах під час Бієнале, котру Міністерство культури України назвало однією з трьох найочікуваніших культурних подій року.

Участь у Школі є безкоштовною завдяки підтримці Harald Binder Cultural Enterprizes.

Подати заявки можна до 25 лютого за посиланням, заняття почнуться 16 березня.

Медіатор у галереї, нагадують організатори, – це свого роду посередник між творами та глядачем. Це людина, до якої відвідувач може вільно звернутися та задати будь-які питання про автора, роботу та виставку загалом. Така комунікація є вільною і неформальною і допомагає глядачеві краще зорієнтуватися в тому, що відбувається.

На жаль, в Україні мало хто готує таких фахівців, а взаємодія з медіаторами на експозиціях може дати глядачам приниципово інакший досвід сприйняття, впевнені організатори.

Для бієнале планують підготувати команду з 20-30 осіб. Найбільше чекають студентів і випускників мистецьких та культурологічних спеціальностей, утім не мають суворого вікового або професійного цензу. Організатори впевнені – для когось це може стати початком нової професії.

"“Складно уявити сучасний музеї без медіаторів, які проводять екскурсії та квести, допомагають аудиторії дізнатися більше про художників та їхні роботи, залучаються до участі у інтерактивних проектах, – говорить кураторка освітньої програми Бієнале Катерина Філюк. – Однак, в Україні у суспільній свідомості все ще домінує не дуже привабливий образ суворої наглядачки музею, що лише спостерігає за дотриманням порядку, ніяк не допомагаючи глядачеві.  Завдяки Школі медіаторів ми хочемо зруйнувати цей стереотип та створити умови для творчої реалізації людей, які люблять мистецтво і хочуть говорити про нього”.

З березня по травень медіаторами працюватимуть відомі українські арт-критикині, художниці й мистецтвознавиці: художниця Алевтіна Кахідзе, мистецтвознавиця Ольга Балашова, керівниця освітніх програм Ольга Тихонова, менеджерка проектів Мистецького Арсеналу Марина Кафтан, директорка ЦСМ “ЄрміловЦентр” Наталя Іванова та голова освітнього відділу Мистецького Арсеналу Cвітлана Цуркан. В один з уік-ендів лекторкою буде Барбара Кассавекья (Barbara Casavecchia), кураторка, редакторка Frieze і викладачка Академії мистецтв Брери.

У другій освітній сесії, вже під час монтажу експозицій, з учнями й ученицями Школи медіаторів працюватиме кураторська команда Бієнале, акцентуючи увагу вже на тих художніх проектах, котрі будуть представлені публіці, специфіці просторів і програм Бієнале тощо. Під час Бієнале медіатори й медіаторки працюватимуть на виставках основної, паралельної та дитячої програм проекту.

Нагадаємо, Бієнале молодого мистецтва відбудеться у Харкові з 17 вересня по 31 жовтня 2019, а освітня програма розпочалася ще восени 2018. Проект заснований та частково фінансується Міністерством культури України.

Отримати додаткову інформацію можна, написавши на пошту [email protected] або на сторінку FB: Бієнале молодого мистецтва 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X