Що робити українцям, які не зможуть повернутися додому до 17 березня - Накипіло
Події

Що робити українцям, які не зможуть повернутися додому до 17 березня

  • Віталіна Морозова
  • warsawinstitute.org
  • 15 Березня 2020
  • 2369

З 17 березня Україна тимчасово закриє авіасполучення через коронавірус.

Багато українців зараз перебувають за кордоном у відпустці, відрядженні або в інших цілях і планували приїхати додому пізніше. Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам дотримуватися такого плану:

  • якщо не вдається покинути країну до 17 березня, зареєструйтесь в системі ДРУГ. Це сервіс Міністерства закордонних справ. Після авторизації ви повідомляєте відомству і всім закордонним дипломатичним установам про своє перебування в певній країні. Списки для повернення громадян України додому в період обмежень будуть формуватися, зокрема, з використанням цієї системи;
  • зверніться до посольства або консульства в країні вашого перебування за телефоном гарячої лінії на офіційній сторінці, електронній пошті або на інших сторінках соцмереж.

МЗС попереджає: через занадто активну реєстрацію користувачів система ДРУГ може «зависати», а гарячі лінії — можуть бути зайняті тривалий час.

Як працюватимуть пункти пропуску?

«Згідно з рішенням Уряду, продовжують працювати 123 пункти пропуску. 107 пунктів пропуску до 3 квітня припиняють свою роботу. Повний перелік закритих пунктів пропуску, а також пунктів пропуску, в яких припинено пішохідне сполучення, можна знайти на сайті Кабінету Міністрів України», - заявили в пресслужбі МЗС.

На сайті міністерства оновлюється інформація щодо обмежень, пов'язаних з епідемією коронавірусу у світі.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X