Що буде з доларом в Україні? Думка фінансиста - Накипіло
Події

Що буде з доларом в Україні? Думка фінансиста

  • Віталіна Морозова
  • Ігор Лептуга
  • 16 Квітня 2020
  • 1719

Одне з найбільш хвилюючих питань останнім часом.

Харківський регіональний керівник «МТБ БАНК» Олександр Борисов вважає, що долар може подорожчати восени. Нинішній рівень золотовалютних запасів, на його думку, дозволяє контролювати курс.

«На початку року багато компаній-нерезидентів брали державні цінні папери з прицілом на те, що восени в Україні відкриється ринок землі. На цьому вони хотіли заробити курсову різницю — продали за курсом 28 гривень за долар, а потім він опускався до 23,50 гривень. Компанії могли заробити до 35% річних. Таких заробітків точно не було за кордоном, тому був наплив валюти. Зараз відкриття ринку землі перенесли ще на рік. Тому тепер важлива політика компаній, які накупили цінних паперів. Якщо вони почнуть виводити гривню, купуючи валюту, то курс виросте. Але це буде точно не в травні. Мене більше хвилює осінь. Думаю, що минулорічний сценарій, коли гривня зміцнювалася, навряд чи повториться.

На третій квартал 2020 року державний борг погашено на 5,4 мільярди доларів. Якщо компанії-нерезиденти почнуть виводити валюту, це буде зайвим чинником для зростання курсу», — прокоментував Олександр Борисов в ефірі «Накипіло».

Фінансист додає, що валютний курс в Україні часто змінюється у період президентських і парламентських виборів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X