«Русский мир» прямо в центрі столиці: СБУ розповіла про результати обшуків у Києво-Печерській лаврі (фото) - Накипіло
Події

«Русский мир» прямо в центрі столиці: СБУ розповіла про результати обшуків у Києво-Печерській лаврі (фото)

Служба безпеки України провела обшуки на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.

Там було знайдено проросійську літературу, мільйони готівкою та «сумнівних» громадян рф.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що співробітники Нацполіції і Нацгвардії перевірили більше 350 церковних споруд та 850 осіб.

«Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни рф, що перебували на території об’єктів. Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження», — йдеться у повідомленні.

Крім того, у Києво-Печерській Лаврі знаходився 32-річний громадянин України, який може бути причетний до протиправної діяльності в нашій державі проросійського інформаційного агентства «Антван».

«Він є довіреною особою власника однойменної російської компанії «ANTVAN GROUP» – громадянина рф Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження», — зазначили в СБУ.

У ході безпекових заходів було знайдено:

  •  проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского мира»;
  • готівку на загальну суму понад два мільйони гривень, більше ніж 100 тисяч доларів США та декілька тисяч російських рублів.


У Києво-Печерській лаврі — обшуки: що відомо

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо