РФ провадить кампанію проти вакцинації в Україні: звіт РНБО - Накипіло
Події

РФ провадить кампанію проти вакцинації в Україні: звіт РНБО

  • Марія Санатарчук
  • Ігор Лептуга
  • 30 Жовтня 2021

Росія поширює фейки про примусову вакцинацію та її наслідки на території України через політичні Telegram-канали. Про це написала у своєму звіті Рада національної безпеки і оборони України.

За даними РНБО, у декількох Telegram-каналах пишуть, що український уряд порушує права людини: звільняє за відмову від вакцинації. Подібні дописи знайшли у стрічках каналів «Картель» та «Крокодил». 

Автори Telegram-каналу «Сплетница», стверджують про негативні наслідки вакцинації для здоров’я, посилаючись на Джоела Смоллі, працівника Університету Джонса Хопкінса. Насправді в університеті така людина не працює. Матеріали цього фейку також містять посилання на ресурс NewsTarget, хоча першоджерелом інформації є сайт InfoWars, який належить Алексу Джонсу — американському конспірологу й прихильнику політики Володимира Путіна.

Якщо вакцинацію в Україні ці канали висвітлюють з негативного боку, то в публікаціях про РФ і ОРДЛО помітна інша позиція. У своїх матеріалах для російського читача вони навпаки зазначають, що вакцинація необхідна і вакцина безпечна.

Також РНБО відзначило суттєву роль однієї з церков в антивакцинній пропаганді. Її учасники 19 жовтня провели мітинг проти вакцинації під будівлею Верховної Ради, хоча у своїх інформаційних джерелах у РФ ця ж церква навпаки закликає вакцинуватися.

За даними МОЗ, на 29 жовтня в Україні вакцинувалися 23,68% населення, з них 17,64% щеплені двома дозами. У Харківській області хоча б одне щеплення зробили 26,48% людей.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо